Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zaujímavosti

28. septembra 2023

Prihlásil sa výherca sumy 1,6 miliardy dolárov v lotérii Mega MillionsNa Floride musia výhercovia požiadať o jednorazové vyplatenie sumy do 60 dní od vyžrebovania.Zdieľať
Prihlásil sa výherca sumy 1,6 miliardy dolárov v lotérii Mega Millions

Výherca jackpotu vo výške 1,6 miliardy dolárov v americkej lotérii Mega Millions z augusta sa prihlásil v americkom štáte Florida, oznámili v stredu predstavitelia lotérie. Na základe nového zákona na Floride zostáva meno výhercu anonymné 90 dní od dátumu, keď sa k výhre prihlásil, čo bolo 25. septembra, napísali v e-maile predstavitelia lotérie. Neuviedli, či si výherca prevzal jednorazovo vyplatenú sumu alebo rentu (ročnú splátku).

Na Floride musia výhercovia požiadať o jednorazové vyplatenie sumy do 60 dní od vyžrebovania. A majú 180 dní, ak si vyberú ročné splátky výhernej sumy - v tomto prípade im bude vyplatená celá, ale v 30 ročných splátkach. Jackpot však podlieha federálnym daniam. Na Floride nie je žiadna štátna daň zo zisku.

Výherný lós bol predaný v supermarkete siete Publix na Floride, v meste Neptune Beach na pobreží Atlantického oceánu neďaleko Jacksonvillu. Výhernými číslami vyžrebovanými 8. augusta boli 13, 19, 20, 32, 33 a bonusové číslo Mega Ball bolo 14 (dodatková zlatá Mega loptička).

Najvyšší jackpot vôbec získal výherca lósom v americkej lotériovej hre Powerball v štáte Kalifornia a mal ohromujúcu výšku 2,4 miliardy dolárov. Žrebovanie sa konalo 8. novembra 2022. Ďalším najvyšším jackpotom v lotérii Powerball bola suma 1,586 miliardy dolárov a čísla vyžrebovali 13. januára 2016. Túto cenu si rozdelili tri výherné lósy predané v štátoch Kalifornia, Florida a Tennessee.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Video: Skupina Hex a Emma Drobná predstavujú spoločný song Navždy mladí
<< predchádzajúci článok
Video: Prestavili DJI Mini 4 Pro - nadupaný malý dron bez kompromisov