Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

02. augusta 2007

Problém dofinancovania stavby SND v auguste MK SR nevyriešiMinisterstvo kultúry (MK SR) sa problému takmer 100 miliónovej dodatočnej požiadavky firmy Skelet, ktorá stavala Slovenské národné divadlo (SND), nebude môcť venovať ani v auguste. Správa kultúrnych ...Zdieľať
BRATISLAVA 2. augusta (WEBNOVINY) - Ministerstvo kultúry (MK SR) sa problému takmer 100 miliónovej dodatočnej požiadavky firmy Skelet, ktorá stavala Slovenské národné divadlo (SND), nebude môcť venovať ani v auguste. Správa kultúrnych zariadení (SKZ) MK SR tak k predbežnému účtu spoločnosti neposkytne svoje stanovisko do týždňa, ako avizovala v stredu. "MK SR preskúma predložené nároky, ktoré idú nad rámec schváleného rozpočtu, preskúma aj to, ako vznikli a pokiaľ sú oprávnené, nájde spôsob ich úhrady. Potrebné sú aj konzultácie s SND, ktoré by sa mali uskutočniť aj za prítomnosti generálnej riaditeľky SND, ktorá je do konca augusta na dovolenke," povedala pre agentúru SITA Soňa Čermáková Uličná z tlačového odboru MK SR.

Spoločnosť Skelet predložila v stredu Správe kultúrnych zariadení predbežný účet za stavebné práce, ktoré jej štát nepreplácal od apríla tohto roka. SKZ tvrdí, že spoločnosť si ešte nesplnila všetky zmluvné povinnosti. Firma zasa argumentuje, že ďalšie požadované práce už nie sú v jej kompetencii a neboli súčasťou pôvodnej zákazky. Aj v prípade, že SKZ takmer 100 miliónový dlh firme nestihne včas uhradiť, chce spoločnosť budovu SND odovzdať divadelníkom v sľúbenom termíne do 15. augusta. "V našej snahe je divadlo odovzdať čo najskôr. Nás to len zaťažuje, lebo kým nie je odovzdané, musíme ešte navyše financovať aj jeho prevádzku," povedal generálny riaditeľ firmy Skelet Richard Verner.

SITA© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Väčšina mobilných operátorov už ponúkla eurotarifu
<< predchádzajúci článok
Dve malé ruské ponorky klesli na dno Arktického oceánu

Problém dofinancovania stavby SND v auguste MK SR nevyrieši - diskusné fórum čitateľov