Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

23. apríla 2012

Proces s Černákovým spoločníkom Milošom K. opäť neotvoriliAni druhý pokus otvoriť súdny proces s Milošom K. - bývalým blízkym spolupracovníkom Mikuláša Černáka dnes Okresnému súdu Bratislava II. nevyšiel. Tento prípad nesúvisí so ...Zdieľať
sud BRATISLAVA 23. apríla (WEBNOVINY) – Ani druhý pokus otvoriť súdny proces s Milošom K. - bývalým blízkym spolupracovníkom Mikuláša Černáka dnes Okresnému súdu Bratislava II. nevyšiel.


Tento prípad nesúvisí so spoločnou minulosťou Miloša K. a dnes už doživotne odsúdeného Černáka. Aktuálne je jeho bývalý spoločník obvinený v novom prípade lúpeže s vydieraním a z úverového podvodu. Súd sa mal začať už 19. marca, kedy sa však krátko pred plánovaným začiatkom hlavného pojednávania pre práceneschopnosť ospravedlnil Peter S. - spoluobžalovaný Miloša K.

V pondelok zas neprišiel obhajca tohto obžalovaného, ktorý sa však vopred ospravedlnil. V rovnakom čase mal totiž iné pojednávanie na Špecializovanom trestnom súde v Pezinku. Keďže jeho klient Peter S. trval na prítomnosti advokáta na bratislavskom súde, prípad odročili 21. mája.

V tejto kauze sudca nenariadil verejné zasadnutie o predbežnom prejednaní obžaloby, ktoré v minulosti bývalo pri každom zločine s hornou hranicou trestnej sadzby nad osem rokov, ale priamo vytýčil termín hlavného pojednávania. Tento postup mu umožnila septembrová novela trestného poriadku, ktorá ponecháva na sudcovi rozhodnutie, či je potrebné obžalobu predbežne prerokovať, alebo nie.


Organizátor trestnej činnosti

Miloša K., ktorého stíhajú väzobne, považuje prokuratúra a vyšetrovateľ v tejto kauze za organizátora trestnej činnosti, Petra S. za pomocníka, ktorému vyšetrovateľ pripisuje legalizáciu príjmu z trestnej činnosti a úverový podvod.

Trojlístok uzatvára Oľga Z., ktorá sa podľa orgánov činných v trestnom konaní tiež údajne podieľala na úverovom podvode. Milošovi K. v prípade dokázania viny hrozí trest odňatia slobody na 10 až 15 rokov, Petrovi S. sedem až 12 a Oľge Z. tri až 10 rokov za mrežami.

V prvom prípade tejto kauzy podľa obžaloby 43-ročný Miloš K. pod hrozbou násilia prinútil podnikateľa z Bratislavy prepísať vozidlo značky Audi A4 na 29-ročného Petra S. Polícia tvrdí, že podnikateľovi sa Miloš K. niekoľkokrát vyhrážal, násilím mu vzal kľúče a doklady od vozidla. Potom v sprievode osôb, ktoré ho ohrozovali, prinútil podnikateľa auto prepísať na dopravnom inšpektoráte na Petra S. Podnikateľovi údajne spôsobili svojím konaním škodu 28 218 eur.


Podvod s úverom

V druhom prípade údajne chcel Miloš K. vylákať úver. Preto zosnoval a riadil kroky smerujúce k uzatvoreniu úverovej zmluvy a získaniu peňazí. Podľa polície zabezpečil Oľgu Z. ako údajnú žiadateľku o úver ako aj fiktívne podklady na uzatvorenie zmluvy o úvere od lízingovej spoločnosti. Peter S. fingoval predaj spomínaného Audi A4, ktoré získali násilím od podnikateľa z Bratislavy.

Oľga Z. uzatvorila zmluvu so súkromnou spoločnosťou a jej predmetom bolo financovanie fiktívnej kúpy osobného motorového vozidla Audi A4 od predávajúceho Petra S. Auto však nikdy neprevzala. Na základe zmluvy veriteľ poskytol Oľge Z. účelový úver 18 300 eur s lehotou splatnosti 60 mesiacov s predpísanými mesačnými splátkami 587,86 eura.

"Pred samotným podpisom úverovej zmluvy Peter S. a Oľga Z. pri predkladaní potrebných dokladov vedeli o ich fiktívnosti," upozornil v januári hovorca policajného prezídia Michal Slivka. Veriteľ poukázal 18 300 eur, ktoré v ten istý deň prevzal Miloš K. Zainteresovaní ľudia podľa polície konali s vedomím, že okrem jednej splátky, ktorej úhradu zariadil Miloš K., žiadne ďalšie splátky uhrádzať nebudú.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Mamičky dostali od štátu viac ako sto miliónov eur
<< predchádzajúci článok
V Bratislave budú ľudia protestovať proti Pente vo vláde

Proces s Černákovým spoločníkom Milošom K. opäť neotvorili - diskusné fórum čitateľov