Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

17. októbra 2019

Proces s Patrikom P., odsúdeným v kauze nebankoviek, odročiliNa archívnej snímke je Patrik P.Zdieľať
Na archívnej snímke je Patrik P. Foto: TASR - Dušan Hein
Bratislava 17. októbra (TASR) - Trojčlenný senát Okresného súdu (OS) Bratislava I odročil hlavné pojednávanie s obžalovaným Patrikom P. vo veci sprenevery 959.750 eur. Patrika P., ktorého v marci minulého roka Najvyšší súd SR odsúdil v kauze nebankoviek BMG Invest a Horizont Slovakia na sedemročný trest, eskortovali z výkonu trestu.


"OS Bratislava I odročil hlavné pojednávanie na 8. a 9. januára 2020 z dôvodu, že na dnešné pojednávanie sa nedostavil nikto z predvolaných svedkov. Trom svedkom, ktorí mali vykázané doručenie predvolania a nedostavili sa bez ospravedlnenia, súd uložil každému poriadkovú pokutu v sume 100 eur," uviedol pre TASR hovorca Krajského súdu (KS) v Bratislave Pavol Adamčiak.

OS Bratislava I začal pojednávať v tejto trestnej veci 10. júla. Podľa obžaloby mal Patrik P. v desiatich skutkoch v rokoch 2010 - 2013 od poškodených pod prísľubom vyplácania mesačných výnosov z poskytnutej sumy vylákať finančné prostriedky v celkovej sume 959.750 eur, ktoré však podľa prísľubu nezhodnotil, prípadne použil na vyplácanie iných. Tým mal spôsobiť škodu poškodeným v celkovej sume vyše 840.000 eur.

Patrik P. je známy z kauzy podvodov na nebankovkách, v ktorej figuroval spolu s Dávidom Brtvom a Jozefom M. Vytváraním falošných pohľadávok voči spoločnostiam mala trojica spôsobiť škodu vtedajších 448 miliónov korún, zo zatvorených pobočiek sa mala pritom obohatiť o 53 miliónov korún.

V kauze nebankoviek ho uznal vinným prvostupňový súd Špecializovaný trestný súd (ŠTS) v Pezinku, napokon Najvyšší súd SR ho 28. marca minulého roka odsúdil na sedem rokov za mrežami. Od júla minulého roka si odpykáva zvyšok svojho trestu. Brtvu odsúdil súd na deväť rokov, od augusta 2018 je však podmienečne prepustený. Hlavného obžalovaného Jozefa M. vzhľadom na jeho zdravotný stav vylúčil na samostatné konanie a následne po dodaní znaleckých posudkov viacerých znalcov konanie dočasne prerušil.

Okresný súd v Trnave 18. júla tohto roku zase rozhodol, že Patrik P. nebude podmienečne prepustený. Trest si teda odpykáva v Ústave na výkon trestu odňatia slobody v Leopoldove. Nedávno, 26. septembra, zase ŠTS, pracovisko Banská Bystrica, zamietol návrh na povolenie obnovy konania, o ktoré žiadal odsúdený Patrik P. Súd neuznal podmienky na povolenie obnovy konania a stotožnil sa tak s návrhom prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP). Patrik P. podal sťažnosť.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Zo semaforov v Nedožeroch-Brezanoch ukradli autobatérie
<< predchádzajúci článok
Návrh novely zákona o verejnom obstarávaní by sa mohol ešte upravovať

Proces s Patrikom P., odsúdeným v kauze nebankoviek, odročili - diskusné fórum čitateľov