18. marca 2009

Prvé semifinále pre Košice

Hokejisti HC Košice vstúpili do semifinále Slovnaft extraligy s HKm Zvolen víťazstvom 2:1 po predĺžení. Víťaz dlhodobej časti extraligy vyslal síce na zvolenskú bránku menej striel, ...

AKTUALIZOVANÉKOŠICE 18. marca (WEBNOVINY) - Hokejisti HC Košice vstúpili do semifinále Slovnaft extraligy s HKm Zvolen víťazstvom 2:1 po predĺžení. Víťaz dlhodobej časti extraligy vyslal síce na zvolenskú bránku menej striel, podržal ho však brankár Július Hudáček. Séria 20-ročného gólmana bez inkasovaného gólu sa síce skončila po teči Lukáša Hvilu po 168 minútach a 53 sekundách, dôležitú prvú výhru pre oceliarov však zabezpečil v 69. min Ján Tabaček.

Druhý súboj série sa hrá opäť v Košiciach vo štvrtok 19. marca od 17.00 h.

Hokej - semifinále Slovnaft extraligy - prvý zápas (hrá sa na 4 víťazstvá):
HC Košice - HKm Zvolen 2:1 po predĺžení (0:0, 1:0, 0:1 - 1:0) - stav série: 1:0
Góly: 22. Gron (Rudolf Huna), 69. J. Tabaček (Húževka, J. Kopecký) - 58. Hvila (M. Štrba, Michal Chovan).
Vylúčení: 9:8 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, P. Grečko - T. Orolin, Smrek, 8347 divákov

Košice: J. Hudáček - M. Šterbák, J. Tabaček, T. Slovák, M. Grman, Kledrowetz, Špelda, od 25. P. Mocek - Michel Miklík, Juraj Faith, P. Bartoš - Rudolf Huna, Gron, Juraj Sýkora - J. Kopecký, Húževka, Kmiť - Šimurda, Ščurko, Jenčík - 12. - 13. Petričko
Zvolen: J. Laco - Dlouhý, Cebák, L. Čierny, Juraško, Bruun, Huba, Valach - Michal Chovan, M. Štrba, Hvila - Dubec, F. Turek, Tatar - Lelkeš, Sivák, M. Gálik - P. Barinka, Pavliš, M. Jurík

Košice začali pred vypredanou Steel Arenou podľa očakávania aktívne a brankár Ján Laco musel byť hneď od úvodu v strehu. Už po osemnástich sekundách hry sa ho pokúsil prekvapiť Peter Bartoš. Zvolenčania pozorne bránili, prehusťovali stredné pásmo a snažili sa rýchlym prechodom do útoku prekvapiť domácich. Košičania boli aj napriek snahe o aktivitu smerom dopredu trocha nervózni, robili chyby pri rozohrávke a nevedeli prekvapiť zvolenskú defenzívu ani v presilovkách. V 19. min po skončení jednej z nich takmer prekonal Hudáčka, ktorý mal v prvej tretine viac zákrokov ako jeho náprotivok Laco, Dubec.
Skóre zápasu otvoril v 22. min po prihrávke spoza bránkovej čiary od Hunu s prispením korčule jedného zo zvolenských zadákov Gron, ktorý poslal puk do protipohybu Laca. Náskok Košíc mohol ešte zvýšiť pri presilovke Bartoš. V 28. min sa začala plniť trestná lavica, vyše minútu sa hralo so šiestimi korčuliarmi v poli, potom mal Zvolen minútu presilovku štyroch proti trom a následne aj piatich proti trom, šance však mali paradoxne domáci. Pri prvej ušiel Tabaček, no blafák na Laca mu nevyšiel, v druhej sa po tvrdej strele Špeldu zvolenský gólman dlho zbieral z ľadu. V závere druhej časti hry mal viac práce Hudáček, ale s prehľadom viaceré šance vrátane nájazdu Gálika vyriešil. Zvolenčania sa snažili strieľať z každej pozície, na pokusy viedli, ale chýbala im potrebná efektivita.
Zvolenčania sa snažili s výsledkom ešte čosi urobiť, košická defenzíva však fungovala stopercentne. Nasadenie a snaha získať každý puk zdobili oba tímy. Aktivitou na domácej strane zasa hýril najmä prvý útok, Grman a ani Faith však nedokázali poslať puk ani do opustenej časti bránky. Zvolenčania sa dočkali v 58. min, keď strelu švihom Štrbu uvidel Hudáček po teči Hvilu pre spleť tiel až za svojím chrbtom.
V predĺžení spálil tutovku pri presilovke Kopecký, na opačnej strane sa v dobrej pozícii ocitol Štrba, no nedal. Definitívu dal tvrdou delovkou po vyrazenom puku v 69. min Tabaček.