Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

29. augusta 2006

Prvé testy vakcíny proti vtáčej chrípke sa skončili dobrePrvé testy očkovacej látky vyvinutej v Číne proti vírusu H5N1 vtáčej chrípky ukázali jej bezpečnosť. Informovala o tom tlačová agentúra Nová Čína. Vedci začali pracovať na vakcíne minulý ...Zdieľať

PEKING 29. augusta (WEBNOVINY) - Prvé testy očkovacej látky vyvinutej v Číne proti vírusu H5N1 vtáčej chrípky ukázali jej bezpečnosť. Informovala o tom tlačová agentúra Nová Čína. Vedci začali pracovať na vakcíne minulý rok, pričom vláda v tom čase uviedla, že je pripravená začať masovú produkciu, avšak každá očkovacia látka musí prejsť viacerými kolami testov, kým ju bude možné označiť za bezpečnú pre ľudí. Testy absolvovalo šesť dobrovoľníkov v nemocnici v Pekingu v období od novembra minulý rok do júna 2006.

Podľa výskumníkov testy dokázali "bezpečnosť a účinnosť" očkovacej látky. Agentúra neuviedla ďalšie podrobnosti týkajúce sa výsledkov, či plánov na ďalšie testovanie látky. Testy uskutočnilo čínske Centrum pre kontrolu a prevenciu chorôb a spoločnosť na výrobu liekov Beijing Sinovac Biotech Co. Čínske oficiálne miesta uviedli, že vakcína je určená pre vysoko rizikové skupiny ako zamestnanci hydinární.

V Číne zomrelo na vírus H5N1 vtáčej chrípky 14 ľudí, posledný farmár zomrel 12. júla, a ochorenie sa objavilo na desiatkach miest medzi hydinou. Experti sa obávajú, že vírus by mohol zmutovať na novú líniu, ktorá by bola ľahko prenosná medzi ľuďmi, čo by mohlo viesť ku globálnej pandémii.

SITA,AP© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Detskú univerzitu Komenského ukončí slávnostná promócia
<< predchádzajúci článok
Prokuratúra vlani stíhala menej trestných činov pred 2 rokmi

Prvé testy vakcíny proti vtáčej chrípke sa skončili dobre - diskusné fórum čitateľov