26. januára 2006

Prvou finalistkou na Australian Open Heninová-Hardennová

Prvou finalistkou dvojhry žien na úvodnom grandslamovom turnaji roka Australian Open v Melbourne (dotácia 19,3 mil. AUD) sa stala belgická tenistka Justine Heninová-Hardennová. Nasadená osmička si v ...

MELBOURNE 26. januára (WN/SITA) - Prvou finalistkou dvojhry žien na úvodnom grandslamovom turnaji roka Australian Open v Melbourne (dotácia 19,3 mil. AUD) sa stala belgická tenistka Justine Heninová-Hardennová. Nasadená osmička si v semifinále poradila s turnajovou štvorkou Ruskou Mariou Šarapovovou za 146 minút 4:6, 6:1, 6:4 a vo finále bude útočiť na svoj druhý titul z Melbourne. Ten prvý získala v roku 2004, keď vo finále zdolala krajanku Kim Clijstersovú. Toto obsadenie finále sa môže zopakovať aj teraz, keďže Clijstersová nastúpi v druhom semifinále proti Francúzke Amélie Mauresmovej.

Vo vyrovnanom stretnutí 18-ročná Ruska vyhrala prvý set, ale po prehratom podaní v úvode druhého setu ho napokon vypustila a sústredila sa na rozhodujúci tretí. V ňom mala za stavu 2:2 pri podaní súperky tri brejkbaly, ale ani jeden nevyužila. Neskôr svoj servis stratila a 23-ročná Belgičanka podávala za stavu 5:3 na víťazstvo. Túto šancu ešte nevyužila, ale potom bez problémov opäť vzala podanie svojej súperke a po skvelom jednoručnom bekhende, ktorý znamenal premenený mečbal, sa tešila zo šiesteho postupu do finále na grandslamovom turnaji. Šarapovová neuspela v semifinále už po piaty raz (bilancia 1:5).