27. mája 2013

Rafael Nadal sa v prvom kole potrápil, možno vyzve Kližana

Sedemnásobný a úradujúci šampión druhého grandslamového turnaja sezóny Roland Garros v Paríži, španielsky tenista Rafael Nadal, prehral v pondelok pri svojom vstupe do nového ročníka set, ale ...

nadal PARÍŽ 27. mája (WEBNOVINY) - Sedemnásobný a úradujúci šampión druhého grandslamového turnaja sezóny Roland Garros v Paríži, španielsky tenista Rafael Nadal, prehral v pondelok pri svojom vstupe do nového ročníka set, ale postúpil.

Na antuke hlavného dvorca Philippa Chatriera zdolal 25-ročného Nemca Daniela Brandsa, 59. v renkingu ATP, v ich premiérovom vzájomnom súboji za 174 minút 4:6, 7:6 (4), 6:4, 6:3.

V tajbrejku predviedol favorit obrat z 0:3 s jedným minibrejkom. V treťom aj štvrtom sete dosiahol brejk hneď v úvodnom geme. Zápas ukončil tým, že sa ešte raz presadil na returne. Čoskoro 27-ročný ľavoruký Malorčan (nar. 3. júna 1986 v Manacore) sa v 2. kole stretne s úspešným z duelu Martin Kližan (SR) - Michael Russell (USA).

Prípadný zisk 8. titulu na jednom podujatí veľkej štvorky by znamenal absolútny rekord. Nadal je jeden zo siedmich hráčov, ktorí majú sedem trofejí z identického takto významného turnaja.

Niekdajší líder svetového rebríčka Nadal, teraz 4. v počítačovom poradí, má na medzinárodných otvorených majstrovstvách Francúzska zápasovú štatistiku 53:1. Jedinú prehru inkasoval v osemfinále edície 2009 od Švéda Robina Söderlinga. Momentálne ťahá šnúru 16 zápasových úspechov. Triumfoval na prípravných podujatiach v Barcelone, Madride a Ríme.

Dvojhra mužov - 1. kolo:

Rafael Nadal (Šp.-3) - Daniel Brands (Nem.) 4:6, 7:6 (4), 6:4, 6:3 za 174 minút

Marin Čilič (Chor.-10) - Philipp Petzschner (Nem.) 6:1, 6:2, 6:3

Nicolás Almagro (Šp.-11) - Andreas Haider-Maurer (Rak.) 4:6, 6:4, 6:3, 6:3

Julien Benneteau (Fr.-30) - Ričardas Berankis (Litva) 7:6 (5), 6:3, 5:7, 7:6 (5)

Jo-Wilfried Tsonga (Fr.-6) - Aljaž Bedene (Slovin.) 6:2, 6:2, 6:3

Kei Nišikori (Jap.-13) - Jesse Levine (Kan.) 6:3, 6:2, 6:0

Feliciano López (Šp.) - Marcel Granollers-Pujol (Šp.-31) 7:5, 2:6, 6:4, 4:6, 6:4 - v nedeľu prerušené po štvrtom sete pre tmu

Tommy Robredo (Šp.-32) - Jürgen Zopp (Est.) 6:3, 6:2, 6:1

Pablo Cuevas (Urug.) - Adrian Mannarino (Fr.) 6:3, 2:6, 6:3, 5:7, 7:5

Jevgenij Donskoj (Rus.) - Jan-Lennard Struff (Nem.) 7:6 (7), 2:6, 7:6 (2), 6:2

Tobias Kamke (Nem.) - Paolo Lorenzi (Tal.) 6:3, 6:3, 3:6, 0:6, 6:3

Nick Kyrgios (Aus.) - Radek Štěpánek (ČR) 7:6 (4), 7:6 (8), 7:6 (11)

Édouard Roger-Vasselin (Fr.) - Martin Alund (Arg.) 6:2, 4:6, 6:1, 6:0

Igor Sijsling (Hol.) - Jürgen Melzer (Rak.) 6:4, 6:3, 6:2

Grega Žemlja (Slovin.) - Santiago Giraldo (Kol.) 6:1, 6:4, 6:1