02. júla 2012

Raffimu Torresovi znížili trest za zákrok na Mariána Hossu

Komisár zámorskej hokejovej NHL Gary Bettman zredukoval trest pre útočníka Phoenix Coyotes Raffiho Torresa za zákrok na Mariána Hossu z Chicaga v súboji prvého kola play-off o štyri zápasy. ...

mariana hossu odniesli z ladu na nosid NEW YORK 2. júla (WEBNOVINY) - Komisár zámorskej hokejovej NHL Gary Bettman zredukoval trest pre útočníka Phoenix Coyotes Raffiho Torresa za zákrok na Mariána Hossu z Chicaga v súboji prvého kola play-off o štyri zápasy.

Torres si v úvode ročníka odpyká namiesto dvanástich len osem súbojov.

Hráč Coyotes pôvodne dostal za zákrok v treťom súboji série s Chicagom dištanc na 25 duelov.

Prvých trinásť stretnutí si odpykal počas play-off, v ktorom sa Phoenix dostal do finále Západnej konferencie. Informuje o tom TSN s odvolaním sa na svoje zdroje.

Torres sa snažil aspoň o zníženie trestu. K exemplárnemu dištancu "pomohlo" 30-ročnému Kanaďanovi aj jeho správanie z minulosti, keďže už dvakrát ho suspendovali a raz dostal pokutu. "Nebezpečným a násilným zákrokom spôsobil vážne zranenie. Išlo o opakovaný priestupok, má veľmi bohatý register podobných prehreškov," povedal pri vynesení trestu šéf disciplinárky Brendan Shanahan.

Hossa zo zdravotných dôvodov už nezasiahol do série, ktorú "jastrabi" napokon prehrali 2:4. Tridsaťtriročný rodák zo Starej Ľubovne by mal byť v poriadku do začiatku budúcej sezóny.

Torres v prvej tretine spomenutého duelu trafil oporu Chicaga ľavým ramenom do hornej časti tela v strednom pásme. Hráč Coyotes išiel do súboja cielene. Hossa približne minútu bezvládne ležal, päť minút bol v starostlivosti lekárskeho personálu. Neskôr ho pri vedomí, ale zjavne otraseného, odviezli z United Center do Northwest Memorial Hospital, odkiaľ ho po detailných vyšetreniach prepustili do domáceho liečenia. Rozhodcovia si Torresov zákrok na Hossu nevšimli a v zápase ho nepotrestali.