Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

30. mája 2006

Rakúsko vyjadrilo podporu rozširovaniu o balkánske krajinyRakúsko vyjadrilo v utorok silnú podporu vstupu balkánskych krajín do Európskej únie. "Neverím, že by bolo užitočné skočiť na brzdy, povedať stop, dosť už a vymedziť nové vykonštruované ...Zdieľať

BRUSEL 30. mája (WN/SITA/AP) - Rakúsko vyjadrilo v utorok silnú podporu vstupu balkánskych krajín do Európskej únie. "Neverím, že by bolo užitočné skočiť na brzdy, povedať stop, dosť už a vymedziť nové vykonštruované hranice, ktoré by nikomu neslúžili," povedala v utorok Ursula Plassniková, ministerka zahraničných vecí Rakúska, ktoré je v súčasnosti predsedníckou krajinou únie.

Verejný odpor k rozširovaniu a problémy s prijatím euroústavy v členských krajinách viedli u niektorých významných európskych politikov k presadzovaniu myšlienky o zastavení rozširovania EÚ po vstupe Bulharska a Rumunska 1. januára 2007. Podľa Plassnikovej západné balkánske krajiny majú svoje mieste v EÚ. "Znovuzjednotenie Európy sa nesmie uskutočniť bez západného Balkánu," skonštatovala rakúska ministerka bez spresnenia dátumu ich vstupu.

EÚ bude posudzovať každú krajinu individuálne na základe dosiahnutých pokrokov a nie na základe "skupinového prístupu", dodala Plassniková. Lídri EÚ sa budú otázkami ďalšieho rozširovania zaoberať na júnovom summite v Bruseli.

FOTO: SITA/AP


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Annan Vyjadril sklamanie z predĺženia väznenia Aun San Su Ťij
<< predchádzajúci článok
HOLANDSKO:Nová strana chce legalizáciu pedofílie a sexu so zvieratami

Rakúsko vyjadrilo podporu rozširovaniu o balkánske krajiny - diskusné fórum čitateľov