27. apríla 2014

Rangers zdolali Philadelphiu a sú bližšie k postupu do semifinále

Hráč Rangers Ryan McDonagh (vľavo) a útočník Philadelphie Jakub Voráček (vpravo). FOTO TASR/APNew York 27. apríla (TASR) - Hokejisti New York Rangers zvíťazili v nedeľňajšom piatom zápase štvrťfinále Východnej konferencie play ...

Hráč Rangers Ryan McDonagh (vľavo) a útočník Philadelphie Jakub Voráček (vpravo). FOTO TASR/AP
New York 27. apríla (TASR) - Hokejisti New York Rangers zvíťazili v nedeľňajšom piatom zápase štvrťfinále Východnej konferencie play off NHL nad Philadeplhiou 4:2. V sérii sa ujali vedenia 3:2 na zápasy a od postupu do konferenčného semifinále ich delí už len jeden triumf.

"Jazdcov" naštartoval za víťazstvom v 12. minúte Marc Staal, ďalšie dva presné zásahy pridali následne v druhej tretine Richards s Mooreom. Hostia síce stihli znížiť v poslednej minúte strednej časti hry počas presilovky zásluhou Lecavaliera, ale to bolo na dlhší čas z ich strany všetko. Až v 59. minúte zdramatizoval stretnutie kapitán "letcov" Claude Giroux, no v záverečnej hre hostí bez brankára zapadol puk ešte raz do ich bránky a na ľade Rangers prehrali 2:4. K postupu do semifinále tak musia zvládnuť najskôr najbližší domáci a následne aj prípadný siedmy duel série.

Play off NHL
piaty zápas štvrťfinále Východnej konferencie

NY RANGERS - PHILADELPHIA 4:2 (1:0, 2:1, 1:1)

Góly: 12. M. Staal (St. Louis, Stepan), 29. Richards (Miller, Hagelin), 37. Moore, 60. Boyle (Moore, Girardi) - 40. Lecavalier (Streit, MacDonald), 59. Giroux (Timonen, Simmonds). Brankári: Lundqvist - Mason, strely na bránku: 22:26, 18.006 divákov