Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

Denník - SprávyPridajte sa
Ste na Facebooku?
Ste na Twitteri?
Pridajte sa.

 Mobilná verzia


 24hod.sk    Ekonomika

16. apríla 2019

Rašiho úrad navrhuje odstrániť predkladanie ďalších dokumentov úradomNa snímke podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu Richard Raši.Zdieľať
Na snímke podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu Richard Raši. Foto: TASR/Jakub Kotian
Bratislava 16. apríla (TASR) - Odbremeniť občana a firmy od predkladania ďalších výpisov a potvrdení využívaním informačných systémov verejnej správy je cieľom novely zákona proti byrokracii z dielne Úradu podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu (ÚPVII). V stredu (17. 4.) má návrh zákona prerokovať vláda.


Odbúranie administratívnej záťaže sa má týkať potvrdenia o daňových nedoplatkoch, potvrdení o nedoplatkoch na sociálnom poistení aj zdravotnom poistení, potvrdenia o návšteve školy a výpisov z registra mimovládnych neziskových organizácií.

Ako sa uvádza v predkladacej správe, v časti zrušenia povinnosti predkladania potvrdení o daňových nedoplatkoch, nedoplatkoch na sociálnom poistení, nedoplatkoch na povinných príspevkoch na starobné dôchodkové sporenie a nedoplatkoch na zdravotnom poistení z dôvodu prispôsobenia jednotlivých informačných systémov je navrhnutá účinnosť zákona od 1. decembra 2019.

V časti o dokladaní potvrdení o návšteve školy, výpisov z registra mimovládnych organizácií a úprav reagujúcich na aplikačnú prax je návrh, aby nadobudol zákon účinnosť 1. septembra 2019.

V minulosti došlo prostredníctvom zákona proti byrokracii v prvej vlne k zrušeniu povinností predkladať výpisy z obchodného registra, živnostenského registra, katastra nehnuteľností a registra trestov ako povinných príloh v listinnej podobe.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Francúzsky súd poslal za mreže pravičiara za popieranie holokaustu
<< predchádzajúci článok
K požiaru Notre-Dame sa vyjadrili Pellegrini aj český kardinál Duka

Rašiho úrad navrhuje odstrániť predkladanie ďalších dokumentov úradom - diskusné fórum čitateľov