Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Ekonomika

16. augusta 2006

Rauch Slovensko vlani zvýšil tržby za tovar o štvrtinuSpoločnosť Rauch Slovensko, s.r.o., ktorá sa zaoberá predajom ovocných džúsov a nápojov svojej materskej rakúskej spoločnosti Rauch, zvýšila vlani svoje tržby za predaj tovaru o štvrtinu na ...Zdieľať

BRATISLAVA 16. augusta (WEBNOVINY) - Spoločnosť Rauch Slovensko, s.r.o., ktorá sa zaoberá predajom ovocných džúsov a nápojov svojej materskej rakúskej spoločnosti Rauch, zvýšila vlani svoje tržby za predaj tovaru o štvrtinu na 341,8 mil. Sk. Náklady vynaložené na obstaranie tovaru pritom medziročne vzrástli o 21,8 % na 262,4 mil. Sk a obchodná marža spoločnosti tak v porovnaní s rokom 2004 vzrástla o vyše 21 mil. Sk na 79,4 mil. Sk. Vyplýva to z informácií zverejnených v Obchodnom vestníku prostredníctvom portálu www.epi.sk.

Čistý zisk firmy Rauch Slovensko sa takmer strojnásobil z 3,3 mil. Sk v roku 2004 na vlaňajších 9,5 mil. Sk. Ku koncu minulého roka evidovala spoločnosť majetok v celkovej hodnote 83,4 mil. Sk, z čoho takmer 95 % tvoril obežný majetok v sume 79,1 mil. Sk, kým hodnota neobežného majetku predstavovala iba 3,7 mil. Sk. V rámci obežného majetku pritom dominovali predovšetkým pohľadávky z obchodného styku v objeme 60,5 mil. Sk. Krytie majetku zabezpečovali hlavne záväzky, ktorých celková výška bola 66,7 mil. Sk. Hodnota vlastného imania predstavovala 16,7 mil. Sk.

Rakúska firma Rauch Fruchtsäfte GmbH, ktorá je stopercentným vlastníkom spoločnosti Rauch Slovensko založenej v roku 1999, vznikla ako rodinný podnik v roku 1919. Okrem výroby ovocných štiav a čajových nápojov sa od roku 1998 po prevzatí pivovaru Fohrenburg zaoberá aj výrobou piva. V minulom roku predstavovali celkové tržby skupiny takmer 532 mil. eur. Celkovo spolu s pivovarom Fohrenburg zamestnáva Rauch vyše 1 098 zamestnancov a exportuje svoje výrobky do 50 krajín sveta.

(1 EUR = 37,559 SKK)

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Prezident Bush pozdravil Elvisových fanúšikov
<< predchádzajúci článok
Na palubu lietadla sa dostal chlapec bez letenky