08. novembra 2009

Real zvíťazil vďaka Juhoameričanom, úspešná aj Barcelona

Španielsky veľkoklub Real Madrid si v sobotu pripísal ďalšie mimoriadne cenné víťazstvo, keď získal tri body na ihrisku mestského rivala Atlética Madrid 3:2. Diváci na štadióne Vicenteho Calderóna ...

BARCELONA 8. novembra (WEBNOVINY) - Španielsky veľkoklub Real Madrid si v sobotu pripísal ďalšie mimoriadne cenné víťazstvo, keď získal tri body na ihrisku mestského rivala Atlética Madrid 3:2. Diváci na štadióne Vicenteho Calderóna videli prvý gól už po piatich minútach hry, keď Brazílčan Kaká presne trafil spoza šestnástky. Šance sa naďalej striedali na oboch stranách, viac ich však mali hráči kráľovského klubu, ktorý do prestávky stihli zvýšiť svoj náskok. Úspešným strelcom bol opäť Brazílčan - tentokrát Marcelo. Tréner domácich Quique Flores poslal cez prestávku do útoku k Forlánovi Sergia Aguera, ktorý mal neskôr prsty v červenej karte obrancu Realu Sergia Ramosa. Ešte predtým však stihol 9-násobný európsky šampión zvýšiť skóre na 3:0, keď chybu v obrane Atlética potrestal Argentínčan Gonzalo Higuaín. Tento gól sa nakoniec ukázal ako víťazný. Domáci stačili už Forlánom a Aguerom iba skorigovať stav zápasu na konečných 2:3.

"V prvom polčase nám Atlético nenarobilo vážnejšie problémy a do Ramosovho vylúčenia sme zápas v pohode kontrolovali," zhodnotil derby tréner "pusiniek" Manuel Pellegrini. "Musíme sa však zlepšiť, pretože sme málo dôslední, ale mám celkovo dobrý pocit z mojich chlapcov," dodal Čiľan.
Jeho náprotivok Quique Flores bol z prehry pochopiteľne sklamaný: "Nie sme v dobrej situácii, ale myslím si, že bojovnosťou a charakterom v najbližších zápasoch sa nám podarí vyšplhať sa vyššie v tabuľke."

Tri body získala v sobotu aj Barcelona. Najväčší konkurent Realu Madrid v boji o titul si na vlastnom trávniku poradil s Mallorcou 4:2. Postavou zápasu bol mladík Pedro Rodriguez, ktorý sa dvakrát strelecky presadil a výraznou mierou sa tak pričinil o výhru Kataláncov. Sieť za brankárom Mallorcy sa podarilo napnúť aj kanonierovi Henrymu a špílmacherovi Lionelovi Messimu z pokutového kopu. Za hostí v prvom polčase vyrovnával Nunes a v poslednej minúte sa postaral o záverečnú zmenu výsledku Keita. "Nebolo to všetko zlé. Minulý rok nám nikto nedával žiadne šance a každý náš krok, ktorý sme urobili, bol považovaný za prekvapenie, avšak tento rok na prekvapenia nie je priestor," vyhlásil po zápase barcelonský tréner Pep Guardiola.

V zostávajúcich dvoch sobotňajších stretnutiach sa La Coruňa tešila z výhry 2:0 na pôde madridského klubu Getafe a tím z Kanárskych ostrovov CD Tenerife si doma rozdelil body s Malagou po remíze 2:2.