Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

09. decembra 2009

Rembrandtov obraz vydražili za rekordnú sumuObraz slávneho holandského maliara Rembrandta predali v utorok v londýnskej aukčnej sieni Christie's za 20,2 milióna libier (v prepočte takmer 22,3 milióna eur), čo je vôbec najvyššia suma, za akú ...Zdieľať
BRATISLAVA 9. decembra (WEBNOVINY) - Obraz slávneho holandského maliara Rembrandta predali v utorok v londýnskej aukčnej sieni Christie's za 20,2 milióna libier (v prepočte takmer 22,3 milióna eur), čo je vôbec najvyššia suma, za akú vydražili dielo tohto umelca zo 17. storočia.


Portrét muža s rukami v bok namaľoval Rembrandt v roku 1658 a stal sa celkovo štvrtým najdrahším obrazom spomedzi všetkých diel starých majstrov. Tento obraz naposledy verejne vystavovali v Detroite v roku 1970. Kúpil ho anonymný klient, ktorý sa dražby zúčastnil len prostredníctvom telefónu. Doteraz najdrahším Rembrandtovým dielom bol Portrét 62-ročnej dámy, ktorý v decembri 2000 predali za 19,8 milióna libier. Celkovo najdrahším dielom utorkovej dražby sa stal kresba Hlava múzy talianskeho renesančného maliara a architekta Raffaela, ktorá sa predala za 29,2 milióna libier (asi 32 miliónov eur). Táto suma bola približne dvakrát vyššia, než organizátori pred aukciou odhadovali. Tretím najdrahším obrazom bol Svätý Ján Evanjelista od Taliana Domenichina, za ktorý jeho kupec zaplatil 9,2 milióna libier (asi 10,1 milióna eur).

SITA/Reuters

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Program Loď – Divadlo v podpalubí december 2009
<< predchádzajúci článok
Skupina Karpina chystá krst nového albumu

Rembrandtov obraz vydražili za rekordnú sumu - diskusné fórum čitateľov