11. marca 2022

Rexová skončila v „obráku“ piata a Slováci v curlingu na vozíku sa prebojovali semifinále

Slovenské reprezentantky v paraalpskom lyžovaní v piatok na zimných paralympijských hrách zostali v čínskom Pekingu bez medaily. Na svahu v Jen-čching v obrovskom slalome skončila najlepšie

beijing_paralympics_curling_25451 86961be45b1e4a589e002c6bf1dc7160 676x451 11.3.2022 (Webnoviny.sk) - Slovenské reprezentantky v paraalpskom lyžovaní v piatok na zimných paralympijských hrách zostali v čínskom Pekingu bez medaily.

Na svahu v Jen-čching v obrovskom slalome skončila najlepšie Alexandra Rexová medzi zrakovo znevýhodnenými ženami na piatej priečke, ktorá jej patrila aj po prvom kole. S navádzačkou Evou Trajčíkovou za víťaznou Rakúšankou Veronikou Aignerovou zaostala v súčte o 9,48 sekundy, od cenného kovu Barbary Aignerovej z Rakúska ju delilo 2,09 s.

Farkašová vypadla už v prvom kole

Smolu mala Henrieta Farkašová, ktorá v 1. kole vypadla už pred prvým medzičasom. Medzi stojacimi ženami klasifikovali Vanesu Gaškovú na solídnej 11. priečke, Petre Smaržovej sa po deviatom mieste v 1. kole nepodarilo dokončiť druhú jazdu. V sobotu je v Jen-čchingu na programe slalom žien.

Slováci sa prebojovali do semifinále

V piatok ešte budú v hre slovenskí reprezentanti v curlingu na vozíku, ktorí sa prebojovali do semifinále paralympijského turnaja. V ňom sa o 14.35 h (7.35 h SEČ) predstavia proti Švédom. Druhú semifinálovú dvojicu tvoria Čína a Kanada.

Zdolaní semifinalisti ešte v piatok nastúpia o 19.35 h (12.35 h SEČ) na duel o bronz, finále je na programe v sobotu 12.3. o 14.35 h (7.35 h SEČ).

Zdroj: Webnoviny.sk - Rexová skončila v „obráku“ piata a Slováci v curlingu na vozíku sa prebojovali semifinále © SITA Všetky práva vyhradené.