Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

15. mája 2019

Riaditeľom Fondu na podporu umenia ostáva J. KovalčíkBRiaditeľ Fondu na podporu umenia Jozef Kovalčík.Zdieľať
B
Riaditeľ Fondu na podporu umenia Jozef Kovalčík. Foto: archív JK
ratislava 15. mája (TASR) - Rada Fondu na podporu umenia (FPU) na svojom stredajšom verejnom zasadnutí zvolila riaditeľa verejnoprávnej inštitúcie na ďalšie štyri roky. Vo funkcii bude pokračovať doterajší riaditeľ Jozef Kovalčík. Získal nadpolovičnú väčšinu deviatich členov rady.


Kovalčík, ktorý bol jediným kandidátom prihláseným do výberového konania, označil pri prezentácii svojej vízie viacero priorít. "V rámci podpornej činnosti fondu bude potrebné zamerať sa na vzdelávanie najmä začínajúcich žiadateľov o finančnú podporu z FPU v rámci správneho podávania žiadostí. Žiadatelia by tiež mali viac pracovať so svojou cieľovou skupinou. Dôležitá je aj spolupráca so samosprávami. Najmä v činnosti knižníc," uviedol Kovalčík. Dodal, že je nevyhnutné, aby sa otvoril priestor aj na nové projekty. Posudzovanie projektov by podľa neho malo zohľadňovať najmä ich relevantnosť pre sociálnu skupinu a komunitu, pre ktorú sú určené.

Za jednu z priorít označil aj zavedenie efektívnejších funkcionalít v rámci registračného systému umožňujúcich nominovanie členov odborných komisií. Chce sa venovať takisto rozvoju už rozbehnutej spolupráce s fondom Arts Council Norway, ako aj nadviazaniu kooperácie s podobnými inštitúciami v krajinách Európskej únie, Afrike a Ázii.

Voľba riaditeľa FPU sa uskutočnila v súvislosti s končiacim sa funkčným obdobím súčasného šéfa. "V stanovenom termíne mohli kandidáti posielať prihlášky spolu s vypracovaným projektom riadenia a rozvoja FPU," dodala hovorkyňa FPU Petra Kňazeová.

Fond na podporu umenia je verejnoprávna inštitúcia zabezpečujúca podporu umeleckých aktivít, kultúry a kreatívneho priemyslu.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Pražské Národné divadlo sa lúčilo s Václavom Postráneckým, vyprevadili ho posledným potleskom
<< predchádzajúci článok
Herec Isaac Kappy zrejme spáchal samovraždu, hral vo filmoch Thor aj Terminator Salvation

Riaditeľom Fondu na podporu umenia ostáva J. Kovalčík - diskusné fórum čitateľov