Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

31. marca 2007

Rímsky parčík v Rusovciach odovzdali verejnostiRímsky parčík pred hasičskou zbrojnicou v bratislavskej mestskej časti Rusovce, ktorý vybudovali občianske združenia (OZ) Natura a Torana v spolupráci s miestnym úradom, dnes slávnostne odovzdali ...Zdieľať

BRATISLAVA 31. marca (WEBNOVINY) - Rímsky parčík pred hasičskou zbrojnicou v bratislavskej mestskej časti Rusovce, ktorý vybudovali občianske združenia (OZ) Natura a Torana v spolupráci s miestnym úradom, dnes slávnostne odovzdali verejnosti. Na podujatí sa okrem predstaviteľov OZ, samosprávy a sponzorov zúčastnili aj dobrovoľníci, ktorí parčík pomáhali vybudovať. Parčík "pokrstil" starosta Rusoviec Dušan Antoš prvým výtryskom s novej pitnej fontánky. Rusovčanom, ktorí sa prišli na oddychový priestor so zeleňou a lavičkami pozrieť, zahrala country kapela. Náklady na vybudovanie parčíku dosiahli takmer 520-tisíc korún, peniaze získali OZ Natura a Torana z grantov a od sponzorov, prispela aj mestská časť.

Podľa pôvodného plánu sa na voľnej zelenej ploche pred rusovským miestnym úradom mali stavať budovy, obyvatelia však prostredníctvom ankety rozhodli o vybudovaní oddychového Rímskeho parčíka. Práce na parčíku sa začali v prvej polovici októbra minulého roka. Počas prvých dvoch etáp prác bol upravený terén a vybudované nové chodníky, ktoré sú posypané drobným drveným štrkom. V spolupráci s obyvateľmi Rusoviec vysadilo občianske združenie päť stromov a kríky, v parčíku pribudla napríklad slivka višňoplodná (Prunus cerasifera "negra"), lipa drobnolistá (Tilia cordata) a katalpa bignóniovitá (Catalpa bignonioides).

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
J. Kirschner predstaví 'Shine' na festivale Music In The Park
<< predchádzajúci článok
Pri oteplení hrozí zosuv menších povrchových lavín