Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Kultúra

31. marca 2007

Zaistenej osobe musia zabezpečiť denne jedno teplé jedloOsoba, ktorú predvedú alebo zaistia colníci, bude mať zabezpečené aspoň jedno teplé jedlo za 24 hodín. Vyplýva to z návrhu Výnosu Ministerstva financií (MF) SR o podrobnostiach o stravovaní ...Zdieľať

BRATISLAVA 31. marca (WEBNOVINY) - Osoba, ktorú predvedú alebo zaistia colníci, bude mať zabezpečené aspoň jedno teplé jedlo za 24 hodín. Vyplýva to z návrhu Výnosu Ministerstva financií (MF) SR o podrobnostiach o stravovaní predvedenej alebo zaistenej osoby. Tento materiál je zverejnený na internetovej stránke MF SR a predložený na pripomienkové konanie.

Ako sa píše v návrhu výnosu, "stravovanie predvedenej alebo zaistenej osoby sa zabezpečuje zo stravovacieho zariadenia colnej správy, zmluvnou formou z prevádzky verejného stravovania alebo nákupom v hotovosti." Návrh počíta aj s percentuálnym podielom z limitu výdavkov na stravovanie predvedenej alebo zaistenej osoby podľa príslušného denného času. Na raňajky je určených 20 % zo stravných denných výdavkov, na obed 50 % a na večeru 30 % výdavkov. "Do limitu výdavkov na stravovanie predvedenej alebo zaistenej osoby sa započítavajú obrúsky, taniere, poháre, tácky, príbor a iný materiál na jednorazové použitie," píše sa v návrhu výnosu.

Výdavky na stravovanie zaistených osôb by sa mali uhrádzať z rozpočtových prostriedkov Colného riaditeľstva SR. Návrh výnosu tak počíta len s minimálnym zvýšením nárokov na štátny rozpočet. "Za predpokladu, že by colné orgány predviedli alebo zaistili ročne 20 osôb, ktorým by bolo potrebné zabezpečiť stravovanie, tieto výdavky by predstavovali sumu približne 3000 korún," píše sa v návrhu. Minimálne navŕšenie výdavkov zo štátneho rozpočtu dokumentuje aj príklad z praxe, podľa ktorého od januára 2005 do októbra 2006 boli predvedené, resp. zaistené len tri osoby. Účinnosť návrhu výnosu po jeho schválení sa predpokladá od 1. júna 2007. Slovensko k jeho prijatiu zaväzujú vzťahy k Európskej únii a k európskym spoločenstvám.

SITA


   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Titul Miss Universe získala Bratislavčanka
<< predchádzajúci článok
J. Kirschner predstaví 'Shine' na festivale Music In The Park