01. marca 2007

Romario 8 gólov od vysnívanej tisícky

Na konto Brazílčana Romaria pribudli ďalšie dva góly, na konte ich už má 992

Brazílčan Romario už musí iba osemkrát napnúť siete súperových brankárov, aby dosiahol vysnívanú métu 1000 gólov vo svojej futbalovej kariére. V stredu pribudli vyhlásenému kanonierovi v drese Vasco de Gama na pažbe ďalšie dva zárezy, keď zaťažil konto amatérskeho klubu Fast Club v domácej odvete 1. kola pohárovej súťaže Copa Brasil. Klub z Ria de Janeiro vyradil súpera z amazonského mesta Manaus po víťazstvách 2:0 a 6:1. Štyridsaťjedenročný veterán odohral celých 90 minút, tesne pred prestávkou premenil penaltu a druhý gól s poradovým číslom 992 pridal v 76. min po prečíslení obrany hostí. Majster sveta z roku 1994 podriaďuje ťaženiu na tisícku zvyšok svojej futbalovej kariéry, v priebehu posledného roka niekoľkokrát menil dres. Ešte v decembri nastúpil za austrálske mužstvo Adelaide United.