16. apríla 2007

Rosina bodoval už na prvých pretekoch Porsche Supercupu

Slovenský motoristický reprezentant Štefan Rosina okúsil v premiére nového ročníka Porsche Mobil Supercup 2007 ako nováčik mimoriadne silného štartového poľa v Bahrajne všetko, čo takéto ...

BAHRAJN 16. apríla (WEBNOVINY) - Slovenský motoristický reprezentant Štefan Rosina okúsil v premiére nového ročníka Porsche Mobil Supercup 2007 ako nováčik mimoriadne silného štartového poľa v Bahrajne všetko, čo takéto podujatie môže ponúknuť - radosť z výborného výsledku v prvých sobotných pretekoch i sklamanie z nedokončeného prvého kola v druhej nedeľnej jazde.

Štrnáste miesto Štefana Rosinu v piatkovej kvalifikácii potvrdilo slová šéfa tímu Waltera Lechnera o tom, že slovenský reprezentant môže v blízkej budúcnosti pomýšľať na výborné umiestnenia. Z 29-členného štartového poľa je viac ako polovica mien v motoristickom športe doslova pojmami. V extrémnych horúčavách na 5,4 kilometra dlhom Bahrain International Circuit sa prvých 15 pretekárov "zmestilo“ do rozdielu jedinej sekundy.

Rosina nastúpil do sobotných pretekov s cieľom neurobiť chybu na štarte, čo sa mu podarilo. Po prvom kole síce stratil dve pozície, no neskôr sa veľmi rýchlo dostal cez dvoch pomalších jazdcov a začal niekoľko kôl stíhať vynikajúcimi časmi Van de Berga a Američana Langhorna. "Boli pomalší, mal sa ich pokúsiť predbehnúť skôr, na skúseného Bleekemolena, jazdiaceho na 11 mieste, už potom nemal dosť času. Bude tu mať tvrdú školu, pochvaly nevychovávajú,“ hodnotil výkon Rosinu šéf jeho tímu Walter Lechner. Výborným 12. miestom prispel Rosina k vynikajúcej sobote Waltera Lechnera, na pódiu boli hneď dvaja jazdci tohto tímu Damien Faulkner a Alessandro Zampredi. Sobotnú súťaž vyhral Ír Faulkner s presvedčivým odstupom pred Uwe Alzenom a tretí skončil práve Zampredi.

V nedeľu odštartoval z pole position Faulkner, Štefan Rosina bol opäť v strede poľa na 14. pozícii (umiestnenie sa počítalo z druhých najlepších časov piatkovej kvalifikácie). V polovici prvého kola zozadu doslova roztočil Rosinu Američan Langhorne a v následnej kolízii mu ďalší jazdec zdemoloval predné koleso a bolo po nádejach na podobný úspech ako v sobotu. Preteky vyhral skvele jazdiaci Alzen pred Westbrookom a až na treťom mieste skončil Faulkner z tímu Lechner Racing.

"S dvanástym miestom som spokojný. Viem už, čo treba robiť, aby som mohol ísť nahor, veď v sobotu v závere som jazdil časy o päť - šesť miest vyššie, tu sa však žiadne zaváhanie neodpúšťa. V tak vyrovnanom poli je vidieť každý zlý nájazd, jednoducho všetko. Chce to trpezlivosť a nemať smolu ako v nedeľu. Takých štartov som už absolvoval dosť, ten Američan sa o mňa oprel a ďalšia rana zlikvidovala koleso. To sa v tomto športe stáva. Už sa ale teším na Barcelonu, tam som ešte nejazdil, o to bude zaujímavejšie,“ zhodnotil Štefan Rosina svoje premiérové vystúpenie v Porsche Mobil Supercupe v Bahrajne.

Líderkou rebríčka WTA Tour Heninová, Hantuchová stále 14.