25. júla 2011

Rosina skončil na Nürburgringu piaty, Germaziak na pódiu

Slovenský automobilový jazdec Štefan Rosina v službách poľského tímu Verva Racing obsadil na nedeľňajších pretekoch VC Nemecka seriálu Porsche Mobil 1 Supercup 2011 na okruhu Nürburgring cenné 5. ...

bez nazvu BRATISLAVA 25. júla (WEBNOVINY) - Slovenský automobilový jazdec Štefan Rosina v službách poľského tímu Verva Racing obsadil na nedeľňajších pretekoch VC Nemecka seriálu Porsche Mobil 1 Supercup 2011 na okruhu Nürburgring cenné 5. miesto. Jeho tímový kolega Kuba Germaziak sa dokonca druhý raz v sezóne dostal medzi troch najrýchlejších pilotov, keď obsadil 2. miesto. Preteky vyhral suverén aktuálnej edície súťaže identických plechových vozidiel značky Porsche René Rast z Nemecka, ktorý triumfoval aj v predchádzajúcich troch kolách seriálu Porsche Mobil 1 Supercup. Tretiu pozíciu si vybojoval Sean Edwards, ktorý si v priebežnom poradí upevnil 2. miesto.

Obaja jazdci poľského VERVA Racing tímu Štefan Rosina a Kuba Germaziak štartovali zásluhou výbornej zajazdenej kvalifikácie na Veľkej cene Nemecka z prvej rady. Práve tento fakt im otvoril možnosť útočiť na ďalšie špičkové umiestnenia. Vrtochy počasia však neobišli ani okruh v Nürburgringu. Trať začala krátko pred štartom čiastočne vysychať, a tak väčšina jazdcov aj napriek klzkému povrchu zvolila suché hladké pneumatiky - až na Sebastiana Bleekemolena, ktorý potom práve na mokrých pneumatikách predviedol raketový štart a zo zadných pozícií sa dostal na okamih až na čelo pretekov. V rošádach po štarte sa na čele poľa bezpečne orientoval aj rodák z Púchova Štefan Rosina a počas prvých kôl sa mu aj za cenu straty 2. miesta podarilo vyhnúť viacerým kolíziám. Z piateho miesta sa napokon snažil počas celých pretekov atakovať Norberta Siedlera a obaja predviedli veľa zaujímavých súbojov. Rovnako neúspešne atakoval tímový kolega Kuba Germaziak prvého Nemca Reného Rasta. V relatívne úzkej vysušenej ideálnej stope sa napokon ani veľké predbiehania v ďalšej časti pretekov očakávať nedali. Rosina dojazdil za Siedlerom na 5. mieste, pripísal si ďalších 12 bodov do priebežnej klasifikácie a posunul sa v nej už na 9. miesto.

"Chcem sa poďakovať všetkým v tíme, obe autá boli pripravené perfektne, možno sme z prvých pozícií mohli urobiť viac, no podmienky neboli jednoduché. Teraz sa už sústreďujeme na Maďarsko. Tam sa pokúsime posunúť ešte vyššie," povedal po pretekoch Štefan Rosina.

Najbližšie sa presúva seriál Porsche Mobil 1 Supercup 2011 do Budapešti na okruh Hungaroring, kde už o týždeň príde Štefana Rosinu povzbudiť tradične množstvo priaznivcov slovenského motoristického športu.

Wozniacka na čele rebríčka, Cibulková 19., Hantuchová 21.