23. augusta 2009

Rosina skončil na pretekoch vo Valencii šiesty

V nedeľňajších pretekoch seriálu Porsche Mobil 1 Supercup 2009 pred Veľkou cenou Európy v španielskej Valencii obsadil slovenský automobilový jazdec Štefan Rosina 6. miesto. O prvé ...

VALENCIA 23. augusta (WEBNOVINY) - V nedeľňajších pretekoch seriálu Porsche Mobil 1 Supercup 2009 pred Veľkou cenou Európy v španielskej Valencii obsadil slovenský automobilový jazdec Štefan Rosina 6. miesto.

O prvé vážne vzrušenie postaral hneď po štarte český pilot Jiří Janák, ktorý prišiel o brzdy hneď pred prvou zákrutou. V kolízii, ktorá nasledovala, zostrelil z trate Rosinovho tímového kolegu Damiena Faulknera a roztočil aj niekoľko ďalších jazdcov. Štefan Rosina sa síce stihol tejto kolízii vyhnúť, no prišiel o niekoľko miest. Preto na tomto unikátnom mestskom okruhu začal vlastne až o ďalšie dve kolá z ôsmej pozície.

"Bol to úžasne dramatický úvod pretekov. Mal som šťastie, no ďalších osem kôl ma blokoval Siedler. Za Patrickom som sa potreboval udržať a tak som v závere využil Siedlerovu chybu, no prišlo ku ďalšej kolízii so Španielom Cunhillom, čo napokon využil ešte aj Williams. Teraz sa už bojuje o veľmi cenné body a začína sa jazdiť naozaj veľmi tvrdo," komentoval Štefan Rosina dramatický záver pretekov, v ktorom si pozície so Siedlerom vymenili ešte raz, no túto situáciu využil aj Austrálčan Williams, ktorý sa dostal ešte medzi Huismana a Rosinu vo chvíli, keď sa mladý Slovák snažil predbehnúť ešte Španiela Cunhilla.

Rosina s Huismanom si po Valencii opäť vymenili bronzovú pozíciu v celkovom hodnotení seriálu Porsche Mobil 1 Supercup 2009. Priaznivci slovenského motorizmu veria, že toto vymenené poradie bude platiť iba do ďalšieho podujatia seriálu v belgickom Spa. Uisman má na konte 111 bodov a Rosina 108 bodov. Prvý vo Valencii, tak ako v posledných troch pretekoch, skončil Nemec René Rast a opäť skrátil náskok Jeroema Blekemolena o ďalšie body. Blekemolen obsadil vo Valencii 2. miesto, keď sa obaja vyhli kolízii po štarte a vlastne tak v pokoji dokrúžili preteky tak ako do nich odštartovali. Na úvodnej kolízii najviac zarobil ďalší Nemec David Lance Arnold, ktorý po štarte vykľučkoval na 3. pozícii a po prvý raz vo svojej kariére sa tak dostal na pódium.

Dramatické chvíle v seriáli Porsche Mobil 1 Supercup pokračujú spolu s pretekmi FIA MS Formuly 1 na horskom okruhu v belgickom Spa Francochamps už o týždeň a na nich sa jazdec SR Štefan Rosina pokúsi vrátiť svojmu rivalovi Patrickovi Huismanovi v boji o 3. miesto to, čo si od neho v nedeľu "požičal."

Pre požiar odložili dva ligové zápasy v Grécku

Požiare na predmestiach gréckej metropoly Atény boli dôvodom, pre ktorý sa rozhodli predstavitelia najvyššej domácej futbalovej súťaže odložiť dva naplánované zápasy. Úradujúci grécky šampión Olympiakos Pireus, ktorý v 3. predkole Ligy majstrov vyradil nášho majstra Slovan Bratislava, mal v nedeľu odohrať stretnutie s tímom AEK Atény, v rovnaký deň bol naplánovaný aj súboj Panioniosu Atény proti PAOK Solún. Obe stretnutia však nakoniec organizátori preložili na zatiaľ neznámy termín. Oheň zničil viacero domov v blízkosti Atén a tisíce ľudí muselo byť evakuovaných. Novú sezónu v Grécku otvorili sobotňajším súbojom Panathinaikosu s Ergotelisom (3:0).