24hod.sk    Auto moto

21. apríla 2013

Rosina vyhral dramatické preteky, zaznamenal najväčší úspech

Slovenský automobilový pretekár Štefan Rosina vyhral nedeľňajšie hlavné preteky prestížneho šampionátu FIA GT Series v belgickom Zolderi a zaznamenal svoj najlepší doterajší výsledok v ...

velka cena slovenskej republiky 2011 ZOLDER 21. apríla (WEBNOVINY) - Slovenský automobilový pretekár Štefan Rosina vyhral nedeľňajšie hlavné preteky prestížneho šampionátu FIA GT Series v belgickom Zolderi a zaznamenal svoj najlepší doterajší výsledok v kariére.

V sobotu dosiahol Rosina historicky najrýchlejší čas vozidiel GT3 na okruhu Zolder, vyjazdil si prvé miesto na štarte a v kvalifikačných pretekoch skončil s tímovým kolegom Petrom Koxom na skvelom 2. mieste.

V tvrdej konkurencii svetových hviezd motoršportu dokázal Rosina v nedeľu doviezť svoje Lamborghini Gallardo GT3 FL tímu Lamborghini Blancpain Reiter na prvej pozícii, keď posledných 15 minút čelil tvrdým útokom Laurensa Vanthoora (Belgian Audi Club Team WRT, Audi R8 LMS). V cieli ich napokon delilo len 0,448 s.

„Najprv pole position, potom druhé miesto v sobotňajších pretekoch a dnes víťazstvo v hlavných pretekoch. Skvelý víkend a výborná tímová práca. V nedeľňajších pretekoch som preberal auto na prvom mieste a podarilo sa mi to udržať až do konca, aj keď bolo náročné mať Vanthoora za sebou,“ povedal šťastný Štefan Rosina po pretekoch.