Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

15. novembra 2011

Rozmanitosť Európy nemá rozdeľovať, ale spájaťNezisková vzdelávacia organizácia Junior Achievement Slovensko prináša pre žiakov základných škôl vo veku 10 – 12 rokov nový interaktívny vzdelávací program Európa a JA. Program učí ...Zdieľať
jasr logo BRATISLAVA 15. novembra (WBN/PR) - Nezisková vzdelávacia organizácia Junior Achievement Slovensko prináša pre žiakov základných škôl vo veku 10 – 12 rokov nový interaktívny vzdelávací program Európa a JA.


Program učí o rozmanitosti Európy. Predstavuje a ukazuje rozmanitosť krajín a regiónov ako konkurenčnú výhodu a silný prvok ekonomického rozvoja a rozvoja inovácií. Učí žiakov získať povedomie o ekonomických zdrojoch, udržateľnom rozvoji a ako pristupovať k zdrojom, tak ako to definuje naše hospodárstvo. Program učí poznať vzťah medzi prírodnými, ľudskými a kapitálovými zdrojmi, ktoré sa nachádzajú v rôznych krajinách a skúma európske podniky, ktoré vyrábajú tovary a služby pre spotrebiteľov.

Celý vzdelávací program pozostáva zo 6 interaktívnych lekcií. Učenie jednotlivých lekcií je vedené cez hravé a zážitkové aktivity, ktoré budú realizovať so žiakmi učitelia alebo dobrovoľníci z podnikateľskej praxe.

Úvodný tréning k programu prebehne v priebehu mesiaca november v Košiciach. Obsahom tréningu budú podrobné informácie, potrebné pre efektívnu prácu s metodikou programu, samotná realizácia programu, práca s príručkou pre žiakov, ako aj využívanie podporných materiálov, ktoré sú súčasťou realizácie programu Európa a JA.
V tomto školskom roku 2011/2012, bude program pilotne realizovaný v štyroch základných školách na východe Slovenska:

· ZŠ Malá Ida, Školská 10, Malá Ida
· ZŠ Postupimská, Postupimská 37, Košice
· ZŠ Ždaňa, Ždaňa
· Súkromná ZŠ, Masaryková 19/A, Košice

Spoluorganizátorom vzdelávacieho programu je:
Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku.
Tento program realizujeme s podporou
Nadácie SPP a spoločnosti NESS KDC, s.r.o. Košice

Junior Achievement Slovensko, n.o., je profesionálna nezisková vzdelávacia organizácia, ktorá 19 rokov realizuje na Slovensku podnikateľské, ekonomické a finančné vzdelávacie programy pre mladých ľudí. Programy sú realizované metódou zážitkového učenia, podporujú ekonomické a podnikateľské myslenie, učia etickému rozhodovaniu, orientujú študentov v trhovej ekonomike ešte pred vstupom na trh práce a ponúkajú preventívne riešenia pre zamestnanosť mládeže. Programy mladých ľudí motivujú, ako byť podnikateľmi, ako si zlepšiť svoje zručnosti pre zamestnanosť a zvýšiť finančnú gramotnosť. V júni 2011 dosiahol počet absolventov 206 880 študentov. Junior Achievement Slovensko je licenčným partnerom Junior Achievement Worldwide a členom Junior Achievement – Young Enterprise Europe. Viac informácií o organizácii JASR nájdete na webovej stránke www.jasr.sk.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Bratislavský kraj je prvou samosprávou v mobile
<< predchádzajúci článok
Treba sa pripraviť na návrat ku korune, tvrdí Ján Slota

Rozmanitosť Európy nemá rozdeľovať, ale spájať - diskusné fórum čitateľov