Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

Denník - Správy


Pridajte sa
Ste na Facebooku?
Ste na Twitteri?
Pridajte sa.

 Mobilná verzia


 24hod.sk    Z domova

14. marca 2019

RTVS bude počas víkendu monitorovať priebeh voliebIlustračná snímka.Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto: TASR/Michal Svítok
Bratislava 14. marca (TASR) - Rozhlas a televízia Slovenska (RTVS) bude počas víkendu podrobne mapovať priebeh a výsledky prvého kola prezidentských volieb. Televízne a rozhlasové spravodajské tímy naživo priblížia dianie vo volebných miestnostiach po celom Slovensku, náladu a prvé reakcie vo volebných centrálach viacerých prezidentských kandidátov, rozhovory a analýzy. RTVS predstaví tiež výsledky exkluzívneho volebného prieskumu, ktorý pre ňu spracuje MEDIAN SK. Informovala o tom hovorkyňa RTVS Erika Rusnáková.


V sobotu 16. marca odvysiela televízna Jednotka dvoje mimoriadne Správy RTVS, a to o 12.00 a 16.00 h. Volebná noc sa začína na Jednotke o 21.40 h. Moderátori Ľubomír Bajaník, Miroslav Frindt a Marta Jančkárová sa naživo spoja s redaktormi vo volebných centrálach prezidentských kandidátov a predstavia výsledky prieskumu. Komentovať ho bude analytik výskumnej agentúry Daniel Prokop. Do 2.00 h. tiež sprostredkujú divákom priebežné výsledky zo Štatistického úradu SR a v štúdiu budú diskutovať so sociologičkou Oľgou Gyárfášovou a politológom Jozefom Lenčom.

Na druhý deň, v nedeľu 17. marca, pripravila RTVS od 8.00 h na Jednotke povolebné štúdio, počas ktorého moderátori Viliam Stankay a Ľubomír Bajaník priblížia priebežné výsledky prezidentských volieb. Komentovať ich bude politológ Miroslav Řádek. Dvaja najsilnejší prezidentskí kandidáti sa v štúdiu RTVS stretnú o 9.00 h v prvom vzájomnom dueli pred druhým kolom volieb. V diskusnej relácii O 5 minút 12 sa diváci oboznámia s výsledkami volieb, ale aj s reakciami na ne. Moderovať ju budú Jozef Hajko, Marta Jančkárová a Ľubomír Bajaník.

Volebný program pripravuje pre poslucháčov aj spravodajstvo Rádia Slovensko. V sobotu 16. marca odvysiela mimoriadne Rádiožurnály o 7.00, 12.00, 18.00 a 22.00 h s redaktormi RTVS z mnohých volebných miestností. Vo volebnom duchu bude Rádio Slovensko pokračovať aj po 22.12 h, keď sa Jaroslav Barborák bude v nočnom štúdiu venovať priebežným výsledkom a naživo sa spojí s redaktormi vo viacerých volebných štáboch kandidátov.

"Celé vysielanie, ktoré bude trvať približne do 02.00 h, bude spolu s ním komentovať politológ, sociológ a analytik z agentúry MEDIAN SK. Navyše budeme mať po uzavretí volebných miestností každých 15 minút informáciu zo Štatistického úradu SR o priebežných výsledkoch," doplnil vedúci odboru rozhlasového spravodajstva a aktuálnej publicistiky Peter Nittnaus.

Poslucháči Rádia Slovensko si v nedeľu 17. marca môžu o 7.00 h vypočuť špeciálny ranný Rádiožurnál, venovaný výsledkom volieb. Od 9.00 h rádio prinesie mimoriadne vysielanie s dvoma najsilnejšími kandidátmi, ktorí postúpia do druhého kola volieb.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Obvinia 17 páchateľov streľby počas krvavej nedele v Londonderry
<< predchádzajúci článok
E. Fulcová vzala späť súhlas so svojou kandidatúrou na ústavnú sudkyňu

RTVS bude počas víkendu monitorovať priebeh volieb - diskusné fórum čitateľov