24hod.sk    Šport    MS v hokeji 2010

16. mája 2010

Rusi a Švajčiari na čele osemfinálových skupín

Hokejisti Ruska a Švajčiarska sú po na majstrovstvách sveta v Nemecku na čele svojich osemfinálových skupín s plným bodovým ziskom. Rusi si naďalej udržali ...

rusko Foto: SITA/AP

KOLÍN/MANNHEIM 16. mája (WEBNOVINY) - Hokejisti Ruska a Švajčiarska sú po na majstrovstvách sveta v Nemecku na čele svojich osemfinálových skupín s plným bodovým ziskom.

Rusi si naďalej udržali neporazenosť na šampionáte, keď vo svojom úvodnom vystúpení v osemfinálovej E-skupine dvojnásobní obhajcovia titulu zdolali v Kolíne domáci výber Nemecka 3:2 (1:0, 1:1, 1:1). Nemcom sa ani v 36. vzájomnom súboji na majstrovstvách sveta nepodarilo zdolať "zbornú komandu“. Na oboch stranách v sobotu podvečer nastúpili čerstvé posily z NHL. Na ruskej strane to bol útočník Detroitu Pavel Daciuk, na nemeckej už spomenutý obranca Vancouveru Ehrhoff. Súpiska Rusov už obsahuje mená 15 hráčov, ktorí sa zúčastnili na februárových zimných olympijských hrách vo Vancouveri.

V jedinom sobotňajšom stretnutí osemfinálovej F-skupiny sa v Mannheime zrodilo víťazstvo Švajčiarska nad Českom 3:2 (2:0, 1:2, 0:0). Švajčiari majú z troch stretnutí plný počet 9 bodov a sú na čele F-skupiny pred šesťbodovými mužstvami Kanady a Švédska. Česi zostali na troch bodoch na 4. mieste.

V úvodných zápasoch G-skupiny o záchranu na hokejových majstrovstvách sveta v Nemecku deklasovali v sobotu v kolínskej Lanxess Arene Američania reprezentantov Kazachstanu 10:0 a vo vyrovnanom súboji v mannheimskej SAP Arene sa tešili Francúzi z víťazstva nad Talianskom 2:1 .

Výsledky - sobota:

E-skupina (Kolín):
Rusko - Nemecko 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)
Góly: 15. Kovaľčuk (Frolov, Jemelin), 27. Kuľomin (Afinogenov, Viktor Kozlov), 50. Ovečkin (Siomin) - 40. Ehrhoff (M. Wolf, Hospelt), 54. Barta (Kreutzer, Felski)
Vylúčení: 4:4 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0
Rozhodovali: Minář, Šindler (obaja ČR) - Kaspar (Rak.), Kiča (Ukr.), 18 343 divákov
Rusko: Varlamov - Kornejev, Grebeškov, Kulikov, Aťušov, Nikulin, Jemelin, Kalinin - Siomin, S. Fiodorov, Ovečkin - Frolov, Daciuk, Kovaľčuk - Mozjakin, Sušinskij, Anisimov - Afinogenov, Kuľomin, Viktor Kozlov
Nemecko: Kotschnew - Ehrhoff, Dietrich, J. Krueger, Sulzer, Hölzer, C. Braun, Butenschön, N. Goc - Schütz, M. Goc, Rankel - Marcel Müller, Ullmann, M. Wolf - Hospelt, Tripp, Hager - A. Barta, Felski, Kreutzer

6. Bielorusko 3 0 0 0 3 3:9 0
Pozn.: Počet zápasov, víťazstvá po 60 minútach (3 body), víťazstvá po predĺžení či sam. nájazdoch (2 body), prehry po predĺžení či sam. nájazdoch (1 bod), prehry po 60 minútach (0 bodov), skóre, počet bodov.

F-skupina (Mannheim):
Švajčiarsko - Česko 3:2 (2:0, 1:2, 0:0)
Góly: 5. Plüss (Bezina, Rüthemann), 15. Ambühl (Brunner, Monnet), 32. Ambühl (Helbling) - 25. Marek (Voráček), 35. Blaťák (Červenka)
Vylúčení: 2:4 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kadyrov, Olenin (obaja Rus.) - Deďulia (Biel.), Semjonov (Est.), 7206 divákov
Švajčiarsko: Gerber - Vauclair, Seger, Hirschi, Bezina, Du Bois, Josi, Helbling - Déruns, Plüss, Rüthemann - Ambühl, Monnet, Brunner - Savary, Lemm, Romy - Niederreiter, Jenni, Trachsler - Duca
Česko: Vokoun - Rozsíval, Čáslava, K. Rachůnek, Gřegořek, Blaťák, Němec, Mojžíš, Barinka - Červenka, Klepiš - Jágr, Červenka, Klepiš - Voráček, Marek, Rolinek - Kašpar, Vampola, Novotný - M. Růžička, Koukal, Hubáček

USA - Kazachstan 10:0 (4:0, 5:0, 1:0)
Góly: 1. Oshie (Okposo, M. Greene), 2. Okposo (Oshie, Galiardi), 7. Gilroy (Dubinsky), 11. Gilroy (Oshie, Galiardi), 29. Foligno (Dubinsky), 37. Potulny (Yandle, Dubinsky), 37. Gilroy (Potulny), 39. Dubinsky (A. Greene), 40. Kennedy (Hanson, Hillen), 59. Kreider (R. Carter)
Vylúčení: 2:8 na 2 min, navyše Krasnoslabodcev (Kaz.) na 10 min za údery do hlavy a krku, presilovky: 4:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Muylaert, Svage - Bechard (všetci Kan.), Wehrli (Švajč.), 4529 divákov
USA: Clemmensen (od 41. Bishop) - M. Greene, J. Johnson, Hillen, Yandle, A. Greene, Lundin, Chorney, Gilroy - Galiardi, Okposo, Oshie - Dubinsky, Moss, Foligno - Potulny, Kreider, Nystrom - Kennedy, Hanson, R. Carter
Kazachstan: Kuznecov (od 21. Žitkov) - Savčenko, Semionov, Antipin, Koledajev, Litvinenko, Vasilčenko, Petrov - Šafranov, Starčenko, Dudarev - A. Koreškov, Gavrilin, Žajlauov - Bumagin, Krasnoslabodcev, Rymarev - Solarev, Voroncov, Spiridonov

Mannheim
Taliansko - Francúzsko 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)
Góly: 52. Strazzabosco (Borgatello, Ramoser) - 5. Amar (Da Costa, Bellemare), 44. Gras (Hecquefeuille, Bellemare)
Vylúčení: 3:4 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Laaksonen (Fín.), Sterns (USA) - Gemeinhardt (Nem.), Gordenko (Rus.), 3173 divákov
Taliansko: Bellissimo - Helfer, Borgatello, Strazzabosco, Plastino, T. Johnson, De Marchi, Marchetti - Ramoser, Ansoldi, Fontanive - Scandella, Egger, Souza - De Bettin, Iannone, Margoni - Oberrauch, Zisser, De Toni - Marchetti
Francúzsko: Lhenry - Bachet, Amar, Auvitu, Besch, Roussel, Quessandier, Igier - Y. Treille, Meunier, S. Treille - Da Costa, Lussier, Bellemare - Tardif, Raux, Hecquefeuille - Lamperier, Henderson, Gras