Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

06. júna 2023

Rusi posielajú do zdravotníckych zariadení na frontovej línii už aj študentov medicíny, tvrdia UkrajinciRusko posiela na okupované územia Ukrajiny študentov medicíny, aby absolvovali výcvik s bojovými jednotkami. Uviedol to v utorok generálny štáb ukrajinskej armády, podľa ktorého ruské ozbrojené sily ...Zdieľať
russia_military_30465 4990bdd2270c4b90875e5d479f0a3542 676x451 6.6.2023 (SITA.sk) - Rusko posiela na okupované územia Ukrajiny študentov medicíny, aby absolvovali výcvik s bojovými jednotkami.


Uviedol to v utorok generálny štáb ukrajinskej armády, podľa ktorého ruské ozbrojené sily trpia nedostatkom zdravotníckeho personálu na všetkých frontoch.

Viac o téme: Vojna na UkrajineZ toho dôvodu Moskva podľa Kyjiva začala nasadzovať študentov medicíny z Ruskej federácie v rôznych zdravotníckych zariadeniach na frontovej línii.

Napríklad skupina ruských študentov medicíny nedávno začala 20-dňovú rotáciu v meste Tokmak v Zaporižžskej oblasti, uviedol ukrajinský generálny štáb. Informuje o tom web Ukrajinská pravda.Zdroj: SITA.sk - Rusi posielajú do zdravotníckych zariadení na frontovej línii už aj študentov medicíny, tvrdia Ukrajinci © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Slovenská ekonomika bude v tomto roku rásť, očakávajú analytici, ale rast môže oslabovať spotreba domácností
<< predchádzajúci článok
Jeden z najškodlivejších špiónov v dejinách USA zomrel vo väzení, bývalý agent FBI sedel na doživotie za špionáž pre Rusko