Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

30. novembra 2022

Rusi upustili od koncepcie práporových taktických skupín, sú nútení spoliehať sa na formácie s nízkou morálkouRuskí okupanti sú nútení spoliehať sa na nedostatočne vycvičené a dočasne organizované formácie po tom, ako upustili od koncepcie práporových taktických skupín. V najnovšej správe to uviedol americkýZdieľať
russia_ukraine_10679 a6df0e76802a4e67bdb324a588a4210a 676x451 30.11.2022 (Webnoviny.sk) - Ruskí okupanti sú nútení spoliehať sa na nedostatočne vycvičené a dočasne organizované formácie po tom, ako upustili od koncepcie práporových taktických skupín. V najnovšej správe to uviedol americký Inštitút pre štúdium vojny (ISW).


Inštitút poukázal na tvrdenia britského ministerstva obrany, ktoré uviedlo, že ruské sily pravdepodobne prestali v ostatných troch mesiacoch nasadzovať práporové taktické skupiny, pretože sa takéto skupiny ukázali ako neúčinné v bojoch na Ukrajine. Podľa ISW boli takéto skupiny degradované po neúspešných vojenských operáciách vrátane útokov na Kyjiv, Mariupoľ, Sjevjerodoneck a Lysyčansk.

Namiesto toho Rusi pravdepodobne vrhli svoje zostávajúce sily a nový personál, vrátane zmobilizovaných osôb, do zle vycvičených, vybavených a dočasne organizovaných formácií s nízkou morálkou a disciplínou.Zdroj: Webnoviny.sk - Rusi upustili od koncepcie práporových taktických skupín, sú nútení spoliehať sa na formácie s nízkou morálkou © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ericsson Mobility Report: Globálny rast 5G v čase makroekonomických výziev
<< predchádzajúci článok
Do najväčšej ruskej továrne na výrobu tankov poslali pracovať 250 väzňov, majú vykonávať len pomocné práce