Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

30. novembra 2022

Gréckom otriasli dve zemetrasenia, neboli hlásené väčšie škody ani zraneniaGrécky ostrov Eubója zasiahli v utorok v rozpätí niekoľkých hodín dve zemetrasenia, ktoré bolo cítiť aj v Aténach. Neboli však hlásené žiadne zranenia ani väčšie škody. Silnejšie z nich s magnitúdom ...Zdieľať
greece_earthquake_85813 1ec5f82cee754a4e9c52e1a85b40c97d 676x451 30.11.2022 (Webnoviny.sk) - Grécky ostrov Eubója zasiahli v utorok v rozpätí niekoľkých hodín dve zemetrasenia, ktoré bolo cítiť aj v Aténach. Neboli však hlásené žiadne zranenia ani väčšie škody. Silnejšie z nich s magnitúdom 5,0 nastalo o 22:06 miestneho času v juhovýchodnej časti ostrova. Predchádzalo mu zemetrasenie o sile 4,8 s približne rovnakým epicentrom.


Podľa úradov zemetrasenia spôsobili len menšie škody na budovách v blízkosti epicentra. Zemetrasenia sú v Grécku a susednom Turecku bežné, nie však pri východnom pobreží Eubóje.

Nemáme žiadne údaje o zlomových líniách v tejto oblasti,“ povedal pre štátnu televíziu ERT Efthymios Lekkas, profesor aplikovanej geológie a zvládania katastrof na univerzite v Aténach.

Zemetrasenie s magnitúdom 5,9 pri Aténach v roku 1999 zabilo 143 ľudí.


Zdroj: Webnoviny.sk - Gréckom otriasli dve zemetrasenia, neboli hlásené väčšie škody ani zranenia © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Jednota spojencov v podpore Ukrajiny zostáva nezlomná, Rusko musí niesť za svoje činy zodpovednosť, vyhlásil Káčer
<< predchádzajúci článok
Ericsson Mobility Report: Globálny rast 5G v čase makroekonomických výziev