Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

17. januára 2023

Ruská agresia nikdy nemala v úmysle obmedziť sa na hranice Ukrajiny, upozorňuje prvá dáma Olena ZelenskáRuský útok na Ukrajinu podľa prvej dámy Oleny Zelenskej prispieva ku „kolapsu sveta, ako ho poznáme“. Vyjadrila sa tak v príhovore naZdieľať
switzerland_davos_forum_01670 f38dcff4b9314598b9b6b744d346661c 676x446 17.1.2023 (Webnoviny.sk) - Ruský útok na Ukrajinu podľa prvej dámy Oleny Zelenskej prispieva ku „kolapsu sveta, ako ho poznáme“. Vyjadrila sa tak v príhovore na Svetovom ekonomickom fóre. Informuje o tom spravodajský portál CNN.


Čelíme kolapsu sveta ako ho poznáme, na aký sme zvyknutí alebo o aký sa snažíme,“ povedala v utorok ukrajinská prvá dáma vo švajčiarskom Davose, kde sa zišli politici, obchodní magnáti a miliardári.

Ak agresor neprehrá, spôsobí ešte väčšiu krízu


Ruská agresia podľa nej nikdy nemala v úmysle obmedziť sa na hranice Ukrajiny, „táto práca bude pokračovať a spôsobí ešte širšiu krízu, ak agresor neprehrá“, dodala a poznamenala, že jednota dokáže vrátiť mier.

Podľa agentúry AP tiež vo svojej reči vyčítala vládnym lídrom a šéfom firiem, že nie vždy dostatočne využívajú svoj vplyv.

Spomenula aj raketový útok na obytný dom


Zelenská tiež spomenula smrtiaci útok v ukrajinskom meste Dnipro, ktorý si vyžiadal najmenej 44 obetí v obytnom dome zasiahnutom raketou.

Pre Rusko nie je nič zakázané. Zatiaľ čo sa zhovárame, v našom meste Dnipro ľudia stále pracujú a hľadajú v troskách obytného domu, ktorý zničila protilodná strela. Táto strela bola vyrobená, aby ničila lietadlové lode a bola použitá proti civilnej infraštruktúre,“ vyjadrila sa.

Zelenská podľa vlastných slov priniesla do Davosu aj listy od ukrajinského vedenia pre predsedníčku Európskej komisie Ursulu von der Leyen a čínskeho prezidenta Si Ťin-pchinga, ktorý odovzdá vicepremiérovi Liouvi Cheovi.


Zdroj: Webnoviny.sk - Ruská agresia nikdy nemala v úmysle obmedziť sa na hranice Ukrajiny, upozorňuje prvá dáma Olena Zelenská © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Rusko očakávalo výraznejšie zhoršenie ekonomiky, podľa Putina je to však lepšie, ako predpokladali experti
<< predchádzajúci článok
Heger môže na 76-ku zabudnúť, Sulíkova SaS vydala zásadné stanovisko