Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

14. novembra 2017

Ruská televízia RT sa v USA zaregistrovala ako zahraničný agentIlustračná snímka - web RT.Zdieľať
Ilustračná snímka - web RT. Foto: Web RT
Moskva 14. novembra (TASR) - Ruská spravodajská televízia Russia Today (RT) splnila v pondelok požiadavku amerických úradov a zaregistrovala svoju pobočku v USA ako tzv. "zahraničného agenta". Informovala o tom agentúra AP.


"Mohli sme si vybrať medzi trestným stíhaním alebo registráciou, takže sme sa rozhodli pre to druhé," uviedla na webovej stránke televízie šéfredaktorka RT Margarita Simoňjanová. "Pozdravujeme americkú slobodu slova a všetkých, ktorí v ňu ešte veria," dodala.

Podľa Simoňjanovej by nesplnenie požiadavky amerického ministerstva spravodlivosti mohlo mať za následok zadržanie riaditeľa americkej pobočky RT a zablokovanie jej účtov vedených v miestnych bankách.

Americké tajné služby obviňujú Kremeľ, že RT použil ako nástroj na zasahovanie do procesu amerických prezidentských volieb v roku 2016. Rusko v tejto súvislosti akékoľvek obvinenia odmieta.

Na základe zákona o registrácii zahraničných agentov (FARA) z roku 1938 sú entity zastupujúce politické záujmy cudzích mocností povinné zverejňovať informácie o svojich vzťahoch k vládam cudzích štátov, ako aj s nimi súvisiacich aktivitách či finančných prostriedkoch.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Vianočnú výzdobu v Poprade postupne inštalujú skôr, potrebuje opravy
<< predchádzajúci článok
V pohraničnom štáte Mexika skonfiškovali kanón na drogy

Ruská televízia RT sa v USA zaregistrovala ako zahraničný agent - diskusné fórum čitateľov