Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

05. decembra 2023

Ruské aj ukrajinské sily postúpili na rôznych úsekoch frontu pri Avdijivke, v Doneckej oblasti pokračujú prudké boje (video)Pri meste Avdijivka v Doneckej oblasti na východe Ukrajiny pokračujú prudké boje, pričom ruské aj ukrajinské sily postúpili na rôznych úsekoch frontu. Informuje o tom web Ukrajinská pravda s odvolaním sa na ...Zdieľať
russia_ukraine_war_47908 676x451 5.12.2023 (SITA.sk) - Pri meste Avdijivka v Doneckej oblasti na východe Ukrajiny pokračujú prudké boje, pričom ruské aj ukrajinské sily postúpili na rôznych úsekoch frontu. Informuje o tom web Ukrajinská pravda s odvolaním sa na najnovšiu správu amerického Inštitútu pre štúdium vojny (ISW) o vývoji vojny na Ukrajine.

Viac o téme: Vojna na UkrajinePodľa pondelkových geolokačných záberov ukrajinskí vojaci zaútočili na ruské pozície v zalesnenej oblasti južne od dediny Stepove, ktorá leží päť kilometrov severozápadne od Avdijivky. Ďalšie zábery zverejnené v ten istý deň však ukázali, že ruská armáda postúpila pri vodnej nádrži severne od Avdijivky.Podľa ruských vojenských blogerov ruské sily si skonsolidovali svoje pozície v obci Stepove a v jej okolí. Ukrajinský generálny štáb však uviedol, že Rusi neúspešne útočili severozápadne a severovýchodne od Avdijivky.Zdroj: SITA.sk - Ruské aj ukrajinské sily postúpili na rôznych úsekoch frontu pri Avdijivke, v Doneckej oblasti pokračujú prudké boje (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
SITA spúšťa nový video podcast s bývalým ministrom zahraničných vecí Wlachovským
<< predchádzajúci článok
Projekty spolupracovníkov dm premenili grantovú podporu vo výške 41 022 eur na výsledky obohacujúce lokálne komunity