Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

02. februára 2024

Rusko na východnom brehu Dnipra sústredilo viac ako 70-tisíc vojakov, obrnené vozidlá si však šetrí na protiútokKyjev odhaduje, že ruská armáda na východnom brehu rieky Dnipro v Chersonskej a Záporožskej oblasti na juhu Ukrajiny sústredila viac ako 70-tisíc vojakov. Povedala to v piatok hovorkyňa južného operačného ...Zdieľať
ruski vojaci 676x436 2.2.2024 (SITA.sk) - Kyjev odhaduje, že ruská armáda na východnom brehu rieky Dnipro v Chersonskej a Záporožskej oblasti na juhu Ukrajiny sústredila viac ako 70-tisíc vojakov. Povedala to v piatok hovorkyňa južného operačného veliteľstva ukrajinskej armády Natalia Humeňuková. Informuje o tom spravodajský web Ukrajinská pravda.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Podľa Humeňukovej však majú Rusi pri svojich útočných operáciách v Chersonskej a Záporožskej oblasti až 70-percentné straty, a to pri akýchkoľvek útočných formáciách.

Nepriateľ pri týchto útokoch stále málo používa obrnené vozidlá, šetrí si ich na náš väčší protiútok," dodala Humeňuková.Zdroj: SITA.sk - Rusko na východnom brehu Dnipra sústredilo viac ako 70-tisíc vojakov, obrnené vozidlá si však šetrí na protiútok © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Opozíciu zaujíma, kto financoval vládnu brožúru Únos spravodlivosti v rokoch 2020 – 2023
<< predchádzajúci článok
Opitý vodič ušiel z miesta zrážky, doma nafúkal 2,4 promile