Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

01. decembra 2023

Rusko nevidí dôvod meniť svoje ciele vo vojne proti Ukrajine, vyhlásil LavrovRuský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov povedal, že Rusko „nevidí dôvod“ prehodnocovať ciele vojny proti Ukrajine. Referuje o tom web Ukrajinská pravda s ...Zdieľať
russia_minister_nyet_35643 476cce4c97bf46059b1ee313b5aa9b7d 676x496 1.12.2023 (SITA.sk) - Ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov povedal, že Rusko „nevidí dôvod“ prehodnocovať ciele vojny proti Ukrajine. Referuje o tom web Ukrajinská pravda s odvolaním sa na ruské médiá.

Viac o téme: Vojna na UkrajineNie je na to žiaden dôvod


„Verím, že vedenie našej špeciálnej vojenskej operácie vie, aké ciele sleduje. Kontrolu nad touto operáciou permanentne vykonáva najvyšší veliteľ. A nevidíme dôvod, prečo by sa naše ciele mali prehodnocovať,“ povedal Lavrov na stretnutí Organizácie pre bezpečnosť a spoluprácu v Európe (OBSE) v severomacedónskom Skopje.

Argumenty Kremľa


Na ospravedlnenie rozsiahlej invázie na ukrajinské územie vo februári minulého roka Kremeľ argumentuje potrebou „denacifikácie a demilitarizácie“ Ukrajiny.

„Rozhodol som sa uskutočniť špeciálnu vojenskú operáciu. Jej účelom je chrániť ľudí, ktorí boli osem rokov vystavení genocíde zo strany kyjivského režimu. A za týmto účelom sa budeme usilovať demilitarizovať a denacifikovať Ukrajinu,“ povedal ruský vodca Vladimir Putin 24. februára 2022.Zdroj: SITA.sk - Rusko nevidí dôvod meniť svoje ciele vo vojne proti Ukrajine, vyhlásil Lavrov © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Ukrajinská protiofenzíva nepriniesla očakávané výsledky, Zelenský z toho viní nedodané zbrane od spojencov
<< predchádzajúci článok
Šeliga upozornil na plány Ficovej vlády rozhodnúť o zrušení dvoch inštitúcií, ktoré dozorujú na najzávažnejšie korupčné kauzy