Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

11. januára 2019

Rusko obvinilo stanicu BBC zo šírenia teroristickej ideológieBBC, ilustračné foto.Zdieľať
BBC, ilustračné foto. Foto: TASR/AP Photo
Moskva 11. januára (TASR) - Ruský mediálny regulačný úrad obvinil vo štvrtok britskú stanicu BBC zo šírenia ideológie "teroristických skupín" prostredníctvom webových príspevkov svojho ruského servisu. Informovala o tom agentúra AFP.


Roskomnadzor, ruský štátny orgán pre dozor nad médiami, oznámil, že bude vyšetrovať, či BBC porušila zákon. "Objavili sme materiály, ktoré šíria ideológie medzinárodných teroristických skupín (citáty teroristu Baghdádího)" na webovej stránke BBC v ruštine, uviedol Roskomnadzor vo svojom vyhlásení.

Abú Bakr Baghdádí je vodca džihádistickej organizácie Islamský štát (IS). Zákony v Rusku nezakazujú citácie jednotlivcov považovaných za "teroristov", avšak akákoľvek zmienka o takýchto skupinách musí byť zverejnená s poznámkou, že ide o skupinu, ktorá je zákonom zakázaná.

Roskomnadzor dodal, že preskúma, či bol materiál odvysielaný stanicou BBC "v súlade s ruskou protiextrémistickou legislatívou".

BBC vo vyhlásení zaslanom agentúre AFP uviedla, že inkriminované materiály "v plnej miere dodržiavali legislatívu a nariadenia každej krajiny", v ktorej stanica pôsobí.

Ruské vysielanie BBC je obmedzené len na internet, avšak v uplynulých rokoch sa rozšírilo a disponuje množstvom kvalitných reportérov, ktorí sa často zaoberajú citlivými politickými záležitosťami, poznamenala AFP.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Meteorológovia VARUJÚ: Aj v piatok to bude na cestách SR drsné
<< predchádzajúci článok
Zámer Izraela predať americké stíhačky do Chorvátska zrejme nevyjde

Rusko obvinilo stanicu BBC zo šírenia teroristickej ideológie - diskusné fórum čitateľov