Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

24. septembra 2020

Rusko rozširuje zoznam európskych predstaviteľov, ktorí majú zákaz vstupu do krajinyRusko rozširuje zoznam európskych predstaviteľov, ktorí majú zákaz vstupu na jeho územie. Moskva tak podľa svojich ...Zdieľať
russia_putin_opposition_71387 8aa1dbf35c3649f3836b4b3d3815e9f2 676x451 24.9.2020 - Rusko rozširuje zoznam európskych predstaviteľov, ktorí majú zákaz vstupu na jeho územie. Moskva tak podľa svojich slov reaguje na agresívne konanie Európskej únie (EÚ), informuje agentúra AFP.


Ruské ministerstvo zahraničia v stanovisku nekonkretizovalo, na aké konkrétne "nepriateľské kroky" voči Rusku a jeho občanom reaguje sankciami. Vzťahy Ruska s európskymi štátmi sa však zhoršili po tom, čo Nemecko a Francúzsko uviedli, že ruského opozičného lídra Alexeja Navaľného otrávili nervovoparalytickou látkou typu novičok.

Ministerstvo vyhlásilo, že rozširuje "recipročný zoznam zástupcov krajín a inštitúcií EÚ, ktoré majú zákaz vstupu na ruské územie". Počet na zozname je podľa neho rovnaký, ako je počet jeho zástupcov na zozname EÚ.

"EÚ pokračuje v rozširovaní svojich sankčných nástrojov a uplatňuje ich na základe neopodstatnených a niekedy absurdných zámienok. Opakovane sme EÚ varovali pred zhubnosťou takéhoto prístupu," vyjadril sa rezort s tým, že ak bude Brusel pokračovať vo svojej "konfrontačnej" politike, Moskva si vyhradzuje právo konať ďalej.


Zdroj: Webnoviny.sk - Rusko rozširuje zoznam európskych predstaviteľov, ktorí majú zákaz vstupu do krajiny © SITA Všetky práva vyhradené.

© SITA Slovenská tlačová agentúra, prevádzkovateľ spravodajského portálu webnoviny.sk. Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Slovensko naďalej odmieta povinné kvóty pre migrantov
<< predchádzajúci článok
Viedenský Opernball pre zlú pandemickú situáciu zrušili, každoročne ide o „vlajkovú loď“ 

Rusko rozširuje zoznam európskych predstaviteľov, ktorí majú zákaz vstupu do krajiny - diskusné fórum čitateľov