Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

23. novembra 2022

Rusko takmer vyčerpalo zásoby iránskych dronov, podľa britského ministerstva obrany sa ich pokúsi doplniťRusko už pravdepodobne takmer vyčerpalo svoje zásoby iránskych bezpilotných lietadiel, ktoré získalo za účelom útokov na Ukrajinu, a pokúsi sa ich doplniť. Na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter to ...Zdieľať
russia_ukraine_war_64000 6258235c057441afb9a1fda6e6d094bb 676x414 23.11.2022 (Webnoviny.sk) - Rusko už pravdepodobne takmer vyčerpalo svoje zásoby iránskych bezpilotných lietadiel, ktoré získalo za účelom útokov na Ukrajinu, a pokúsi sa ich doplniť. Na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter to uviedlo britské ministerstvo obrany.


Podľa Spojeného kráľovstva od septembra Rusko vypustilo proti Ukrajine stovky iránskych dronov, pričom Moskva tieto zbrane používala najmä proti taktickým vojenským cieľom a ukrajinskej energetickej sieti.

Nedávno však ruské velenie pravdepodobne prikázalo, aby bezpilotné zariadenia iránskej výroby uprednostňovali zdravotnícke zariadenia ako možné ciele a ak by boli identifikované, zasiahli ich riadenou muníciou,“ uvádza sa v britskej správe.

Podľa britských tajných služieb sa Rusko mohlo snažiť kompenzovať kritický nedostatok riadených striel práve použitím iránskych dronov, ale táto taktika mala obmedzený úspech. Väčšinu dronov totiž zneškodnila ukrajinská protivzdušná obrana.


Zdroj: Webnoviny.sk - Rusko takmer vyčerpalo zásoby iránskych dronov, podľa britského ministerstva obrany sa ich pokúsi doplniť © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Koľko poslancov SaS zahlasuje za odvolanie Mikulca? Na klube vraj dostali „zelenú“
<< predchádzajúci článok
Inovácie v očnej chirurgii, dostupné aj na Slovensku