Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Zo zahraničia

24. októbra 2023

Rusko tvrdí, že odrazilo „podmorskú sabotáž“ pri polostrove KrymRusko oznámilo, že jeho námorné sily zničili tri ukrajinské bezpilotné člny v severnej časti Čierneho mora pri okupovanom ukrajinskom polostrove Krym. Ako referuje web news.sky.com, podľa Rusov boli na zasiahnutie ...Zdieľať
kercsky most 676x451 24.10.2023 (SITA.sk) - Rusko oznámilo, že jeho námorné sily zničili tri ukrajinské bezpilotné člny v severnej časti Čierneho mora pri okupovanom ukrajinskom polostrove Krym. Ako referuje web news.sky.com, podľa Rusov boli na zasiahnutie člnov použité „protisabotážne rakety“ a bomby.

Viac o téme: Vojna na UkrajineMoskvou dosadený gubernátor Sevastopoľa Michail Razvožajev predtým povedal, že Rusko pracuje na odrazení ukrajinského útoku na toto prístavné mesto.


Poznamenal, že to bol pravdepodobne ukrajinský „podmorský sabotážny“ útok. Bezprostredne nebolo známe, či si incident vyžiadal obete na životoch alebo škody.

Ukrajina od leta zintenzívnila svoje útoky na Krym a snaží sa zamerať predovšetkým na ruskú Čiernomorskú flotilu.


Zdroj: SITA.sk - Rusko tvrdí, že odrazilo „podmorskú sabotáž“ pri polostrove Krym © SITA Všetky práva vyhradené.

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Hamas drží rukojemníkov v tuneloch, prepustená Izraelčanka opísala zajatie ako „peklo“ (foto)
<< predchádzajúci článok
Ruská protivzdušná obrana bola výrazne degradovaná a úplná kontrola nad Krymom je len otázkou času, tvrdí Zelenskyj (video)