![]()  | 
        
| Správy | Reality | Video | TV program | TV Tipy | Práca | |
| 
              Utorok  4.11.2025 
         | 
        Autobazár | Dovolenka | Výsledky | Kúpele | Lacné letenky | Lístky | 
| 
              Meniny má Karol 
         | 
        Ubytovanie | Nákup | Horoskopy | Počasie | Zábava | Kino | 
| 
              | 
        
             | 
        
              | 
        
                 | 
        
             | 
    
| 
			 | 
01. augusta 2016
Ruský vrtuľník zostrelili v Sýrii: Zahynuli všetci na palube
Na fotografii je vrtuľník Mi-8.
Zdieľať
Na fotografii je vrtuľník Mi-8. Foto: TASR AP "Zomreli hrdinskou smrťou," povedal Peskov štátnej tlačovej agentúre TASS a dodal: "Kremeľ vyjadruje blízkym zosnulých hlbokú sústrasť."
Ministerstvo vo vyhlásení uviedlo, že vrtuľník Mi-8 bol zostrelený zo zeme v provincii Idlib, keď sa po doručení humanitárnych zásob do mesta Aleppo vracal na ruskú leteckú základňu Humajmím na sýrskom pobreží.
Na palube helikoptéry sa nachádzali traja členovia posádky a dvaja predstavitelia ruského centra pre zmierenie znepriatelených strán v Sýrii, uviedli tlačové agentúry DPA a AP.
Na spravodajskom kanáli naklonenom povstalcom, ktorý je v Sýrii populárny, boli zverejnené fotografie údajne zachytávajúce príslušníka ruskej armády, ako ho po páde vrtuľníka vlečú po zemi.
Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR
