Úvodná strana  Včera      Archív správ      Nastavenia     
 Kontakt  Inzercia

 24hod.sk    Z domova

14. júla 2019

Ružinov sa chystá zmeniť VZN o otváracích hodinách pre podnikyIlustračná snímka.Zdieľať
Ilustračná snímka. Foto: TASR/Michal Svítok
Bratislava 14. júla (TASR) – Bratislavský Ružinov chce stanoviť jasné a korektné pravidlá pre podniky na svojom území. Reaguje tým na opakujúce sa sťažnosti obyvateľov v súvislosti s niektorými prevádzkami. Mestská časť sa preto chystá zmeniť všeobecne záväzné nariadenie (VZN) o otváracích hodinách. Návrh na zmenu VZN má pripraviť pracovná skupina, ktorá začne na miestnom úrade fungovať tento mesiac.


"Platné ružinovské VZN má medzery, pretože nerieši niektoré typy podnikov. Samozrejme, nebudeme robiť zmenu len pre niektorý konkrétny podnik, nejakú konkrétnu situáciu," uviedla pre TASR Tatiana Tóthová, riaditeľka komunikačného oddelenia ružinovského miestneho úradu.

Poznamenala, že väčšina podnikov pravidlá dodržiava. "To je dôležité zdôrazniť. Ale v každej mestskej časti, v každom meste sú aj také, ktoré sa nesprávajú k okoliu veľmi korektne. Preto je dôležité nastaviť pravidlá, aby sa aj ľuďom v tomto prostredí dobre žilo," povedala Tóthová.

Samospráva zároveň plánuje pokračovať na problémových miestach v pravidelných a dlhodobých meraniach podobne, ako to urobila pred pár dňami v jednom z problematických podnikov na Bazovej ulici. Starosta Ružinova Martin Chren síce priznáva, že to nie je lacná záležitosť, ale "kým samotní prevádzkovatelia nedostanú rozum, je to asi jediné riešenie". Skonštatoval to na sociálnej sieti, pričom by podľa neho stačilo dodržiavať pár elementárnych pravidiel slušnosti. Mestská časť by tým zároveň ušetrila financie, ktoré by namiesto investovania do merania hluku mohla použiť napríklad na nové stromy.

"Občania môžu pripomienkovať každé VZN, ktoré ide do zastupiteľstva. A bude to tak aj v tomto prípade," doplnila Tóthová.
Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR

   Tlač    Pošlinasledujúci článok >>
Pri zrážke vlaku s osobným autom zomreli v Česku štyria ľudia
<< predchádzajúci článok
Na turistov spadol konár starého platanu pri pamiatke UNESCO

Ružinov sa chystá zmeniť VZN o otváracích hodinách pre podniky - diskusné fórum čitateľov