12. marca 2016

Ružomberok na jar naďalej stopercentný. Zdolal aj poslednú Skalicu

Futbalisti MFK Ružomberok, archívna snímka

Futbalisti MFK Ružomberok, archívna snímka Foto: TASR/Dušan Hein
Ružomberok 12. marca (TASR) - Bežala len druhá minúta, hostia stratili loptu na ružomberskej polovici, Lačný, ktorý ju vybojoval, potiahol stredom ružomberskú akciu, krásnou prihrávkou našiel Luptáka a ten ľavačkou z 10 m rozvlnil sieť. V 26. minúte Zošák zašprintoval po pravej strane, jeho prudký center vypadol Krnáčovi z rukavíc a Lačný zblízka doklepol loptu za bránkovú čiaru – 2:0. Liptáci mali celý prvý polčas pod kontrolou, Skalicu do ničoho vážnejšieho nepustili. Skutočnú strelu medzi žrde poslal až v 44. minúte Vaško, no z diaľky do stredu brány.

Na začiatku druhého dejstva v 48. minúte Čermák našiel Masaryka pred súperovou bránou, ale útočníkovi Záhorákov hlavička vôbec nesadla. V 59. minúte na druhej strane Krnáč zachránil svoj tím od tretej pohromy, keď v tutovke vychytal Jakubka. O tri minúty neskôr mal tretí gól Ruže na kopačke Lačný, sám sa rútil na brankára hostí, ale trafil len pravú žrď. Vzápätí na opačnej strane Masaryk nie príliš prudkou strelou takmer prekonal Tofiloského. V 71. minúte sa už priaznivci domáceho mužstva dočkali aj tretieho gólu. Po vydarenej akcii Jakubka so Zošákom, pravý dolný kút skalickej brány trafil Lačný. Hostia ale nekapitulovali a o štyri minúty na zásluhou Hlavatovičovej hlavičky znížili. Horného zverenci bojovali až do konca, ale skóre sa už nezmenilo. Pod Čebraťom vyhral lepší tím, ktorý takmer celý zápas diktoval tempo.

MFK Ružomberok – MFK Skalica 3:1 (2:0)
2. L. Lupták, 26. Lačný, 71. Lačný – 75. Hlavatovič. Rozhodoval: Sedlák – 1574 divákov

Zostavy a striedania:

Ružomberok: Tofiloski – P. Maslo, J. Maslo, Kružliak, L. Lupták – M. Nagy – Zošák, Faško (68. Lovás), Ďubek, Kučera (54. Jakubko) – Lačný (80. Gerát).

Skalica: Krnáč – Hlavatovič, Dobrotka, Pavol Majerník, Vrablec – Hlinka, Vaško (67. Štrombach) – Mazan (81. Švrček), Čermák, Záhumenský (46. Ulrich) – Masaryk.