27. apríla 2013

Ružomberok vo finále porazil Košice, rozhodne sa na východe

Basketbalistky MBK Ružomberok pripravili svojim dlhoročným rivalkám z majstrovského tímu Good Angels Košice druhú prehru v extraligovej sezóne 2012/2013. Zverenky Štefana Sviteka uspeli ...

kosice RUŽOMBEROK 27. apríla (WEBNOVINY) - Basketbalistky MBK Ružomberok pripravili svojim dlhoročným rivalkám z majstrovského tímu Good Angels Košice druhú prehru v extraligovej sezóne 2012/2013.

Zverenky Štefana Sviteka uspeli v sobotňajšom štvrtom stretnutí finále play-off v Koniarni 67:62, hoci v úvode druhej štvrtiny zaostávali aj 6:27, a vyrovnali stav série hranej na tri víťazstvá na 2:2.

O titule sa rozhodne až v utorok 30. apríla v košickej Infiniti aréne. Domáce v ňom môžu získať svoje desiate prvenstvo v sérii (nepretržite od roku 2004).
Extraliga žien - finále play-off - štvrtý zápas (hrá sa na tri víťazstvá):
MBK Ružomberok - Good Angels Košice 67:62 (6:24, 20:16, 24:7, 17:15) - stav série 2:2
Najviac bodov: Holmesová 21, N. Parkerová 18, Kmeťová 14 - Bojovičová 17, Krivačevičová 13, Sverrisdóttirová 10
TH: 24/21 - 7/6, fauly: 15 - 23, trojky: 4 - 4, rozhodovali: Gabara, Ženiš a Fuska, 2200 divákov

Hlasy:
Štefan Svitek (tréner Ružomberka): "Dievčatá ukázali ohromnú silu, keď dokázali otočiť nepriaznivo sa vyvíjajúci zápas. Do Košíc pocestujeme s nádejou, že sa tam môžeme postarať o prekvapenie."

Maroš Kováčik (tréner Good Angels): "Vedeli sme, že súper nemôže mať počas celého zápasu takú nízku úspešnosť streľby ako v prvej štvrtine. Stretnutie sa potom vyrovnalo a napokon vyhralo šťastnejšie družstvo. V rozhodujúcom zápase máme výhodu domáceho ihriska, čo je veľmi dôležité."