03. apríla 2018

Ružomberok zvíťazil na Žilinou. Šancu na remízu premárnil Balaj

Archívna snímka, hráči Ružomberku.

Archívna snímka, hráči Ružomberku. Foto: TASR - Lukáš Grinaj
Ružomberok 3. apríla (TASR) - Pod Čebraťom sa od začiatku odvíjal živý futbalový film. Prvá šanca zápasu, ako aj otvárací gól prišli v 13. minúte, keď po faule J. Masla na Káčera mali hostia k dispozícii priamy kop. Holúbek položil loptu na hlavu Králikovi a Macík bol bezmocný – 0:1. O štyri minúty prišla domáca odpoveď - Pikk pravým priehlavkom zvnútra šestnástky ideálne trafil ľavý dolný kút žilinskej bránky - 1:1. Vzápätí zo sľubnej streleckej parkety tesne spoza pokutového územia Gál-Andrezly namieril nad. V 29. minúte si Qose pripravil palebnú pozíciu a jeho delovka zadunela na žilinskom brvne. V 38. minúte Qoseho parádny projektil opäť skončil len na brvne, akurát teraz zakončoval pravačkou, kým pri prvej príležitosti napriahol pravou nohou. Brvno bránky hostí olízal aj Danielov predĺžený center v 41. minúte. Žilina v prvom polčase len raz vážnejšie ohrozila bránku Liptákov a bol z toho gól. Agilnejší domáci si v úvodnom dejstve vypracovali viaceré sľubné príležitosti, no takisto sieť napli len raz.

V druhej polovici bolo o niečo menej vzruchu pred bránkami ako do prestávky. V 52. minúte Gerec nacentroval pred bránku hostí a Gešnábel v gólovej pozícii zblízka netrafil medzi žrde. V 68. minúte tesne vedľa ľavej žrde Ružomberka preletela Balajova hlavička. V 70. minúte si za obranu Žilinčanov zbehol Daniel a pomedzi nohy Volešáka dostal svoj tím do vedenia 2:1. V 87. minúte sa domácim divákom zatajil dych, keď Balaj z bezprostrednej blízkosti až neuveriteľne netrafil ružomberskú bránku.

MFK Ružomberok – MŠK Žilina 2:1 (1:1)

17. Pikk, 70. Daniel - 13. Králik. ŽK: J. Maslo, P. Maslo - Chvátal, rozhodoval: Vlk, 2200 divákov