14. februára 2009

Rybáriková nepostúpila do finále, na únavu sa nechce vyhovárať

Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková nepostúpila do finále dvojhry na turnaji WTA Tour v thajskej Pattayi (dotácia 220 000 USD, tvrdý povrch vonku). V úvodnom sobotňajšom semifinálovom súboji si ...

PATTAYA 14. februára (WEBNOVINY) - Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková nepostúpila do finále dvojhry na turnaji WTA Tour v thajskej Pattayi (dotácia 220 000 USD, tvrdý povrch vonku). V úvodnom sobotňajšom semifinálovom súboji si ôsma nasadená Slovenka nedokázala poradiť s nenasadenou Indkou Saniou Mirzovou a podľahla jej za 120 minút 4:6, 7:5, 1:6. Vo vyrovnanom stretnutí niekdajšia hráčka najlepšej svetovej tridsiatky Mirzová (aktuálne až 126.) odskočila v treťom sete rozhodujúcim spôsobom na 4:1 a Rybáriková už nedokázala obrátiť nepriaznivý vývoj. V závere premenila 22-ročná Indka pri svojom podaní štvrtý mečbal. Mirzovej súperkou vo finále bude víťazka súboja Šahar Peerová (7-Izr.) - Vera Zvonarevová (1-Rus.).

Dvadsaťročná fedcupová reprezentantka Rybáriková (51. v rebríčku WTA Tour) nevyužila ani tretí semifinálový pokus na to, aby sa prebojovala do finále na podujatí hlavného ženského okruhu WTA. Vlani sa jej to nepodarilo v uzbeckom Taškente a tento rok okrem Pattaye neuspela medzi kvartetom najlepších v singli ani v austrálskom Hobarte. Napriek sobotňajšej prehre môže byť zverenkyňa trénera Ladislava Simona so svojím účinkovaním v Pattayi spokojná. V thajskom letovisku zvíťazila v troch zápasoch, získala cenný skalp Dánky Caroline Wozniackej, do rebríčka pripíše 130 bodov a na svoje konto 10 200 USD. Zo súčasného 51. miesta by sa mala posunúť do štvrtej desiatky, čo bude pre ňu nové maximum kariéry.

Piešťanská rodáčka Rybáriková stratila vo štvrtom geme I. setu prvýkrát svoje podanie a krátko na to už čelila manku troch gemov (1:4). Slovenka sa ale nevzdávala ani za nepriaznivého stavu 2:5. Znížila brejkom na 4:5, no vzápätí druhýkrát neudržala svoje podanie. Prehrala ho dokonca čistou hrou, keď set zakončila nešťastne dvojchybou - 4:6. V druhom dejstve si obe súperky držali spočiatku bez väčších problémov svoj servis. Za stavu 3:4 slovenská tenistka mala síce loptičku na zisk gemu, ale napokon ju súperka brejkla na 5:3. Potom sa Rybáriková nadýchla k obratu. Sériou štyroch gemov v rade získala set v pomere 7:5, keď bola stopercentná pri využívaní brejkových príležitostí. V treťom sete však Slovenka návrat do zápasu nedovŕšila. Ázijská súperka jej odskočila na 1:4 a napokon jej nepovolila už ani jeden gem.

"Bol to taký zvláštny zápas. Nezopakovala som výkon z piatka proti Wozniackej, neustále som doťahovala náskok súperky, ktorá hrala veľmi dobre. Ona bola skvele pripravená, výborne jej to lietalo z forhendu. Ja som už aj trochu cítila únavu z predchádzajúcich zápasov, ale na to sa nechcem vyhovárať. Trojsetová prehra mrzí o to viac, že sa mi opäť nepodarilo prebojovať sa do finále. Ešte dnes letím do Dubaja, kde ma čaká ďalší turnaj," povedala pre agentúru SITA M. Rybáriková.