13. apríla 2009

Rybáriková postúpila do 2. kola

Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková postúpila do 2. kola hlavnej súťaže dvojhry na turnaji WTA Tour Barcelona Ladies Open v španielskej Barcelone (International, dotácia 220 000 USD, antuka vonku). ...

BARCELONA 13. apríla (WEBNOVINY) - Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková postúpila do 2. kola hlavnej súťaže dvojhry na turnaji WTA Tour Barcelona Ladies Open v španielskej Barcelone (International, dotácia 220 000 USD, antuka vonku). Mladá slovenská fedcupová reprezentantka zdolala v 1. kole v súboji dvoch nenasadených hráčok skúsenú Češku Kláru Zakopalovú za 84 minút 6:1, 7:6 (7). Súperka Rybárikovej v 2. kole vzíde z víťazky súboja medzi ôsmou nasadenou Rumunkou Soranou Cirsteovou a jednou z úspešných kvalifikantiek.

Dvadsaťročná piešťanská rodáčka Rybáriková, momentálne 46. v počítačovom poradí, mala proti českej tenistke výborný nástup do stretnutia. V úvodnom sete prenechala súperke len jediný gem (za stavu 3:0) a vyhrala ho hladko 6:1. Zakopalová (92.), ktorá upozornila na seba minulý týždeň v Marbelle zdolaním líderky svetového rebríčka Američanky Sereny Williamsovej, sa v druhom sete dostala do zápasu. Za stavu 5:6 síce čelila pri podaní Rybárikovej strate stretnutia, ale napokon set doviedla do tajbrejku. V ňom mala 27-ročná Češka dokonca za stavu 6:4 k dispozícii dva setbaly, ale koncovku lepšie zvládla Slovenka. Rybáriková premenila pri podaní súperky druhý mečbal na 9:7.