21. októbra 2010

Rypiena za napadnutie fanúšika suspendovali

Vedenie zámorskej hokejovej NHL suspendovalo v stredu útočníka Vancouveru Ricka Rypiena za napadnutie fanúšika. O jeho treste sa rozhodne v piatok. Rypien si neudržal nervy ...

rypien Foto: SITA, AP

TORONTO 21. októbra (WEBNOVINY) - Vedenie zámorskej hokejovej NHL suspendovalo v stredu útočníka Vancouveru Ricka Rypiena za napadnutie fanúšika. O jeho treste sa rozhodne v piatok.

Rypien si neudržal nervy na uzde v utorňajšom zápase NHL medzi Minnesotou a Vancouverom (6:2). Najprv sa v prvej tretine pobil s domácim Bradom Staubitzom, za čo dostal 5-minútový trest. V druhej tretine sa opäť dostal v 34. min do konfliktu so Staubitzom a "vyfasoval" 2+2+10 min. Druhý vyšší trest znamenal pre 26-ročného Kanaďana automaticky koniec v zápase. S rozbesneným Rypienom mal najprv plné ruky práce čiarový rozhodca a keď sa mu ho podarilo spacifikovať a odpratať z ľadovej plochy, tak center Canucks pri odchode ešte zaútočil na diváka stojaceho na tribúne v blízkosti tunela vedúceho do šatní, ktorý potleskom dával najavo spokojnosť s Rypienovým trestom.

Dvadsaťosemročný fanúšik Wild James Engquist si už hľadá právnika, aby Rypiena zažaloval za napadnutie. "Stál som hore a tlieskal som, keď na mňa vyskočil. Bol úplne mimo, vôbec sa neovládal. Povedal som mu: ´Správaj sa ako profesionál´, no on sa vôbec nestaral o môj komentár, zdrapil ma a takmer ma stiahol z tribúny," popisoval pre Star Tribune svoj odstrašujúci zážitok s Rypienom napadnutý Engquist a pokračoval: "Keby ma neodtiahol môj brat a jeden z jeho spoluhráčov, určite by ma stiahol cez zábradlie."

O výške trestu pre Rypiena rozhodne šéf disciplinárky NHL Colin Campbell v piatok.