27. apríla 2010

Sagan opäť skvelý, v prológu Okolo Romandie druhý

Slovenský cyklista Peter Sagan dosiahol ďalší skvelý výsledok, keď v prológu pretekov ProTour Okolo Romandie obsadil 2. miesto. Trať dlhú 4,3 km v ...

bez nazvu Peter Sagan

PORRENTRUY 27. apríla (WEBNOVINY) - Slovenský cyklista Peter Sagan dosiahol ďalší skvelý výsledok, keď v prológu pretekov ProTour Okolo Romandie obsadil 2. miesto. Trať dlhú 4,3 km v Porrentruy zvládol 20-ročný cyklista Liquigasu za 5:18,44 min. Rýchlejší bol o necelú sekundu len Talian Marco Pinotti z tímu HTC - Columbia. Tretiu priečku obsadil Francúz Jeremy Roy z Francaise des Jeux.

Sagan si za svoj výkon v časovke pripísal do svetového rebríčka UCI ďalšie štyri body. V stredajšej prvej etape z Porrentruy do Fleurier (175,6 km) bude mať na sebe tričko lídra súťaže mladých jazdcov do 25 rokov. Sagan v krátkom prológu zdolal viacerých elitných časovkárov na čele s bývalým trojnásobným majstrom sveta v tejto disciplíne Michaelom Rogersom z Austrálie.

Výsledky - cyklistické preteky Okolo Romandie:
Prológ (Porrentruy - Porrentruy, 4,3 km): 1. Marco Pinotti (Tal.) 5:17 min, 2. Peter Sagan (SR) +1 s, 3. Jeremy Roy (Fr.) +3, 4. Michael Rogers (Austr.) +3, 5. Rick Flens (Hol.) +3, 6. Christophe Moreau (Fr.) +4.