02. septembra 2011

Šarapovová nečakane vypadla v treťom kole US Open

Ruská tenistka Maria Šarapovová bude chýbať v osemfinále dvojhry žien na záverečnom grandslamovom turnaji sezóny. V piatkovom súboji 3. kola na US Open v New Yorku (celková dotácia ...

sarapovova NEW YORK 2. septembra (WEBNOVINY) - Ruská tenistka Maria Šarapovová bude chýbať v osemfinále dvojhry žien na záverečnom grandslamovom turnaji sezóny.

V piatkovom súboji 3. kola na US Open v New Yorku (celková dotácia 23,718 milióna USD, tvrdý povrch DecoTurf II) nasadená trojka celkom nečakane podľahla Talianke Flavii Pennettovej (26.) za 149 minút 3:6, 6:3, 5:7. Už 29-ročná Pennettová postúpila do newyorského osemfinále po tretí raz.

V rokoch 2008 a 2009 to rodáčka z Brindisi dotiahla do štvrťfinále. Tentoraz ju v boji o postup medzi osmičku najlepších čaká nasadená trinástka, Číňanka Šuaj Pcheng.

Tohtoročná finalistka Wimbledonu a semifinalistka Roland Garros Šarapovová až v trinástom trojsetovom zápase v tejto sezóne prvýkrát prehrala. Nezlomná bojovníčka aj teraz takmer otočila zápas, v ktorom mala súperka náskok. V treťom sete sa ruská favoritka dotiahla z 1:4 na 4:4, ale záver patril jej súperke. Naposledy predtým sa Šarapovová na grandslamovom turnaji lúčila takto skoro vlani na parížskej antuke.

V "pavúku" ženskej dvojhre po vyradení Šarapovovej zostali už len dve šampiónky US Open z minulosti - Ruska Svetlana Kuznecovová (2004) a Američanka Serena Williamsová (1999, 2002, 2008).