15. januára 2009

Šatanov gól a asistencia na Washington nestačili

Slovenský hokejový útočník Miroslav Šatan strelil v stredajšom zápase proti Washingtonu svoj 350. gól v prestížnej NHL. Rodák z Jacoviec okrem toho prihral aj na presný zásah Malkina, ani to však ...+Video

NEW YORK 15. januára (WEBNOVINY) - Slovenský hokejový útočník Miroslav Šatan strelil v stredajšom zápase proti Washingtonu svoj 350. gól v prestížnej NHL. Rodák z Jacoviec okrem toho prihral aj na presný zásah Malkina, ani to však “tučniakom” nestačilo na úspech. V ďalších troch dueloch sa už slovenskí hráči bodovo nepresadili.

Špecifickú príchuť stretnutiu v Pittsburghu dával prestížny súboj troch najproduktívnejších hráčov sezóny - Jevgenija Malkina so Sydneym Crosbym na jednej strane a Alexandra Ovečkina na strane druhej. Víťazne z neho vyšiel hosťujúci kanonier, ktorý strelil dva góly a na ďalší prihral, čím mierne znížil odstup od dvojice hráčov Penguins na čele kanadského bodovania. Ovečkin sa zároveň dotiahol na vedúcu pozíciu v poradí najlepších strelcov, o ktorú sa delí s Jeffom Carterom (obaja 29 gólov). “Tučniaci” povzbudení víťazstvom na ľade Philadelphie začali lepšie a už v 6. min sa ujali vedenia zásluhou Malkina. Na góle sa asistenciou podieľal aj Miroslav Šatan. Hosťom sa podarilo vyrovnať na začiatku druhej tretiny, no potom poslal Šatan svojím 350. gólom v kariére do vedenia opäť domáci tím. Vzápätí však Siomin vyrovnal stav, a tak sa o všetkom rozhodovalo až v poslednej časti hry. V nej naplno zažiaril najlepší strelec uplynulej sezóny Ovečkin. “Dnes to bol pre nás veľmi emocionálny zápas. Predtým sme prehrali trikrát v rade a cestovali sme na ľad ťažkého súpera. Dokázali sme sa však s tým vyrovnať,” uviedol po zápase Ovečkin. V drese hostí sa z úspechu tešil aj obranca Milan Jurčina, ktorý odchádzal z ľadu s dvomi plusovými bodmi a dvomi trestnými minútami.

Ďalší dvaja Slováci sa predstavili v stredu na ľade Anaheimu. V súboji dvoch posledných víťazov Stanleyho pohára uspel obhajca trofeje z Detroitu, v ktorého drese nastúpili Marián Hossa a Tomáš Kopecký. Hossa vyslal na bránku “káčerov” štyri strely, ani raz však neuspel. Kopecký si do štatistík pripísal jeden plusový bod. Zápas rozhodli hostia pre seba dvomi zlepenými gólmi v polovici tretej tretiny.

Po dlhšom čase dokázali hokejisti Ottawy vyhrať opäť dve stretnutia po sebe. Po utorkovom triumfe nad Carolinou ozbíjali "senátori” ďalšieho súpera z Juhovýchodnej divízie - Atlantu. Základom úspechu bol dobrý výkon nováčika v bránke kanadského tímu Briana Elliotta, ktorý síce v prvej tretine inkasoval dva góly, no v ďalšom priebehu už bol pre domácich hráčov neprekonateľnou prekážkou.

V poslednom stredajšom zápase si Chicago hladko poradilo v domácom prostredí s Buffalom, no za víťazstvo možno zaplatí vysokú daň v podobe straty najproduktívnejšieho obrancu Duncana Keitha. Ten odišiel z ľadu v polovici druhej tretiny po tvrdom súboji so Staffordom s bližšie nešpecifikovaným zranením v dolnej časti tela. O jeho ďalšom osude sa rozhodne po podrobnejších lekárskych vyšetreniach.

Pittsburgh - Washington 3:6 (1:0, 1:2, 1:4)
Góly: 6. Malkin (Crosby, ŠATAN), 29. ŠATAN (Talbot, Kennedy), 44. Ryan Whitney (Crosby, Jeffrey) - 22. Vik. Kozlov (Bäckstrom), 33. Siomin (Fiodorov, Fleischmann), 42. Ovečkin (Laich, Bäckstrom), 49. Fleischmann (Ovečkin, Bäckstrom), 52. Ovečkin (Green), 59. Schultz (Laich). Vylúčení: 6:5 na 2 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 29:42. Brankári: Fleury - Theodore. Diváci: 16 975

Atlanta - Ottawa 2:3 (2:2, 0:1, 0:0)
Góly: 6. T. White (Viač. Kozlov), 16. Thornburn (Perrin, Christensen) - 7. Alfredsson (Fisher, Spezza), 19. Spezza (Kuba, Alfredsson), 35. McAmmond (J. Ruutu). Vylúčení: 7:4 na 2 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 31:30. Brankári: Lehtonen - Elliott. Diváci: 14 163

Chicago - Buffalo 4:1 (2:1, 1:0, 1:0)
Góly: 16. Sharp (Eager, Keith), 19. Toews (Versteeg), 26. Havlát (Ladd, M. Walker), 41. Wisniewski (Toews, Versteeg) - 11. Kotalík (Mair, Numminen). Vylúčení: 9:6 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 25:23. Brankári: Huet - Lalime. Diváci: 21 684

Anaheim - Detroit 3:4 (2:1, 1:1, 0:2)
Góly: 17. Getzlaf (Kunitz, Montador), 19. Perry (Getzlaf, S. Niedermayer), 32. Montador (Getzlaf, Perry) - 10. Holmström (Daciuk, Lidström), 23. Hudler (Kronwall, Samuelsson), 50. Cleary (Meech, Filppula), 51. Franzén (Daciuk, Kronwall). Vylúčení: 4:4 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 28:33. Brankári: Giguere - Osgood. Diváci: 17 525